Suszarnia filtracyjna

W branżach farmaceutycznej i biotechnologicznej procesy filtracji muszą być prowadzone z wyjątkowo wysoką jakością, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się substancji potencjalnie niebezpiecznych i uniknąć zanieczyszczenia produktu. Doświadczeni producenci z branży biofarmaceutycznej wiedzą, że urządzenia zaprojektowane dla innych branż często nie oferują poziomu jakości ani standardów higienicznych takich, jakie są wymagane w naszej branży i są świadomi, że firmy używające wysokiej jakości maszynerii dostosowanej do standardów farmaceutycznych będą miały przewagę nad konkurencją.

System filtracyjny klasy farmaceutycznej zapewniający najwyższy stopień separacji i pełny wyładunek oraz suszenie placka

Mniejsza skala firmy Mavag AG i nastawienie się na tradycyjne szwajcarskie wykonanie gwarantują niepodważalną jakość produktu tak pożądaną przez klientów. System filtracyjny z suszeniem firmy Mavag oparty jest na filtrze ciśnieniowym z mieszadłem i funkcjami dodatkowymi, które czynią go wyjątkowo dobrze przystosowanym do pracy w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. Urządzenie składa się z pojedynczego filtra płytowego, który pozwala skutecznie usuwać substancje stałe z mieszaniny procesowej i gromadzić je w formie placka. Placek filtracyjny można ponownie rozprowadzić w cieczy za pomocą mieszadła magnetycznego. Pozwoli to na jego usunięcie bez wystawiania wnętrza układu na otoczenie – co jest często pożądane dla uniknięcia zagrożenia zanieczyszczeniem czy narażeniem na wpływ niebezpiecznych substancji. Urządzenie jest ponadto wyposażone w ogrzewany zbiornik i mieszadło, układ odzysku rozpuszczalnika, generator podciśnienia i filtr odpylający. Wyposażenie to pozwala na bardzo dokładne przemycie placka filtracyjnego i całkowite usunięcie rozpuszczalnika z placka w całkowicie odizolowanym od otoczenia etapie procesowym.  Dzięki temu urządzenia te będą cennym dodatkiem do procesu wymagającego bardzo dokładnej separacji i unikania zanieczyszczenia krzyżowego, które często może wystąpić w branży farmaceutycznej lub biotechnologicznej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Całkowicie odizolowany proces filtracji
  • Dostępne urządzenia o powierzchni filtracji od 0,15 m2 do 10 m2
  • Zbiornik o pojemności od 85 do 10 000 litrów
  • Objętości placka od 30 do 4000 litrów
  • Dostępne wersje o średnicy od 450 do 3200 mm

Mavag develops and manufactures equipment for filtration, drying and agitation for the pharmaceutical and biotech industries.