Suszarka z nożem powietrznym do butelek

Przy napełnianiu szklanych butelek na napoje często mycie i napełnianie pozostawia na nich resztki wilgoci. Może to utrudniać realizację kolejnych procesów, takich jak etykietowanie. Specjalnie zaprojektowane urządzenie suszące nie wymagające sprężonego powietrza pozwala obniżyć koszty eksploatacji i zwiększyć wydajność, a jednocześnie uzyskać najwyższą wydajność suszenia.

System suszenia do butelek szklanych

System JetTunnel firmy JetAir Technologies to wysokowydajne rozwiązanie do suszenia opracowane specjalnie pod kątem konsumenckiego rynku napojów. Działa on w oparciu o silne dmuchawy odśrodkowe, które dostarczają strumień powietrza do specjalnie zaprojektowanych noży powietrznych w celu dokładnego i szybkiego suszenia.
JetTunnel to kompletny system, opracowany pod kątem błyskawicznego wstawienia w odpowiednim miejscu istniejącej linii – najczęściej przed etapami kontroli i/lub etykietowania. Działający w oparciu o pojedynczy przenośnik wprowadzający tunel z technologią noży powietrznych może osuszyć do 120 000 butelek szklanych na godzinę.
Układ noży powietrznych oraz moc zastosowanych dmuchaw są dobierane indywidualnie do potrzeb, dzięki czemu JetTunnel zostaje dostarczony jako gotowe urządzenie do natychmiastowego włączenia do produkcji. Suszarnia JetTunnel może suszyć butelki o różnych wielkościach, kształtach i z różnych materiałów. Zależnie od szczegółowych wymagań klienta może być wyposażona w silnik o mocy nawet do 90 kW.
Wydajne dmuchawy wytwarzają strumień czystego, przefiltrowanego i bezolejowego powietrza, zużywając przy tym o 70% mniej energii niż tradycyjne urządzenia suszące na sprężone powietrze.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Obniżone koszty eksploatacji – do 70% oszczędności
  • Suszenie do 12 000 butelek na godzinę
  • Może być stosowana do szerokiej gamy butelek o różnych wielkościach i z różnych materiałów
  • Obudowa urządzenia zatrzymuje zdmuchiwane drobiny – obniżenie zanieczyszczania
  • Indywidualnie projektowany układ noży powietrznych ściśle według konkretnego zastosowania

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.