Suszarka sublimacyjna w skali pilotażowej

Suszenie sublimacyjne jest skomplikowanym i czasochłonnym procesem, który dla uzyskania dobrej jakości produktu wymaga ciągłej uwagi. Często proces stanowi część wrażliwej i kosztownej procedury, która wymaga wysokiego poziomu higieniczności. A zatem pilotażowa suszarka sublimacyjna zaprojektowana do formulacji produktów i przenoszenia procesów na większą skalę pomoże utrzymać wysoką jakość i kształt produktów, które są zbyt wrażliwe do suszenia metodami konwencjonalnymi.

System suszenia sublimacyjnego w wykonaniu higienicznym gwarantujący, że produkty będą spełniać najwyższe standardy jakości

Pilotażowa suszarka sublimacyjna F30 firmy Sicca Dania zazwyczaj jest stosowana do suszenia towarów o wysokiej wartości, takich jak produkty nutraceutyczne, żywność, lekarstwa i kawa instant. Ta higieniczna suszarka sublimacyjna wyposażona jest w zewnętrzny skraplacz, odłączany od komory suszenia. Do realizacji procesu sublimacyjnego stosowane są elektryczne układy grzewcze. Zapewniają one jednorodny rozkład temperatury i ciśnienia na całej powierzchni tac, co przekłada się na wysoką jakość produktów. Niezależnie od tego, jak bardzo złożona jest struktura danego produktu, suszarki sublimacyjne Sicca Dania będą optymalnym rozwiązaniem gwarantującym najwyższy poziom higieny i czystości.
Suszarka sublimacyjna klasy pilotażowej jest wyjątkowo dobrym wyborem do procesów wytwarzania kawy rozpuszczalnej, gdyż zagwarantuje ona pełny aromat kawy. A zachowanie kształtu i jakości produktów spożywczych podczas suszenia bakterii probiotycznych, enzymów, alg itp. w delikatny sposób wpłynie na ich wartość.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zaprojektowana, aby oferować najwyższy poziom higieny.
  • Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem przygotowania do zwiększenia skali i redukcji kosztów utrzymania
  • Daje pewność zachowania cech jakościowych produktu

 

SiccaDania Group is a world-leading manufacturer of drying, evaporating and mixing technologies in the food & beverage and nutraceutical industries.