Suszarka do saszetek z nożem powietrznym

Pakowanie produktów w elastyczne saszetki jest popularnym wyborem dla wielu produktów żywnościowych. Przed końcowym nadrukiem, kontrolą czy zapakowaniem w opakowanie wtórne konieczne jest osuszenie saszetek z pozostałości wilgoci po procesie autoklawowym lub pasteryzacji. Specjalnie zaprojektowany pod kątem saszetek system noży powietrznych poprzez zapewnienie błyskawicznego i pełnego osuszania opakowań pozwoli zwiększyć wydajność i produktywność linii.

Rozwiązanie do suszenia z dużą szybkością produktów w elastycznych opakowaniach

Rozwiązanie JetTunnel Pouch firmy JetAir Technologies to specjalnie projektowane i całkowicie zintegrowane urządzenie do suszenia wszelkich rodzajów opakowań elastycznych.
Urządzenie jest zaprojektowane w formie gotowego do działania urządzenia dla danej linii produkcyjnej. JetTunnel Pouch jest wyposażony w zintegrowany przenośnik z dynamicznym przytrzymywaniem produktów. Jego zastosowanie stanowi rozwiązanie problemu występującego w tradycyjnych, otwartych systemach na sprężone powietrze, które powodują niepożądane przemieszczanie się saszetek i pogorszenie wydajności suszenia jak i szybkości pracy linii.
System JetTunnel jest zbudowany z użyciem wysokowydajnych dmuchaw odśrodkowych dostarczających czyste, filtrowane i bezolejowe powietrze do układu specjalnie skonfigurowanych nożowych dysz powietrznych. Dmuchawy zużywają o 70% mniej energii niż tradycyjne rozwiązania zasilane z instalacji sprężonego powietrza.
W celu uzyskania najwyższej skuteczności JetTunnel jest wyposażony w system przytrzymywania saszetek. Dynamiczny układ chwytający ustawia i chroni saszetki poprzez lekki docisk i przytrzymanie wstawki w pozycji otwartej w celu dokładnego osuszenia.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Urządzenie zbudowane specjalnie do trudnych do osuszenia saszetek ze wstawkami
  • Zwiększenie wydajności produkcyjnej poprzez suszenie do 200 saszetek na minutę
  • Zmniejszenie zużycia energii nawet o 70%
  • Dynamiczne chwytanie saszetek chroni opakowania i produkt przed uszkodzeniem
  • Indywidualnie projektowany układ noży powietrznych ściśle według konkretnego zastosowania

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.