Suszarka sublimacyjna ciągła taśmowa

Suszenie sublimacyjne jest najbardziej delikatną dla produktu metodą suszenia. Z tego powodu jest szeroko stosowane w produkcji w sektorze farmaceutycznym oraz spożywczym. Najbardziej istotna dla poprawności przebiegu procesu jest precyzyjna kontrola parametrów poszczególnych etapów tego wieloetapowego procesu. Szczególnie pod względem temperatury i ciśnienia. Tylko precyzyjne, dopasowane do danego produktu parametry gwarantują zachowanie naturalnej struktury produktu. Jego pierwotnych cech organoleptycznych i cennych składników. Suszarka sublimacyjna posiada wyspecjalizowane, projektowane na zamówienie taśmowe instalacje, które są w stanie spełnić konkretne wymagania i dostarczać produkt końcowy o najwyższej jakości.

Suszarka sublimacyjna ciągła taśmowa do delikatnego przetwarzania wrażliwego produktu

Ciągła, próżniowa suszarka taśmowa firmy Devex jest idealnym rozwiązaniem do suszenia sublimacyjnego substancji półpłynnych lub granulatów. Dzięki śluzom podciśnieniowym możliwy jest łagodny załadunek i wyładunek w trybie wsadowym, gwarantując zachowanie jakości produktu i ograniczeniu operacji mechanicznych. Jest to metoda suszenia dedykowana dla delikatnych produktów. Umożliwia uzyskanie nieporównywalnie niższej zawartości końcowej wody w produkcie oraz maksymalne utrzymanie struktury produktu, aromatu, smaku, koloru i innych kluczowych cech, dla produktów farmaceutycznych oraz spożywczych takich jak owoce, warzywa, a także półpłynne formy jak ekstrakty oraz granulaty. Cenną cechą tak wysuszonego produktu jest wysoka trwałość oraz powrót do pierwotnych cech produktu po rehydratacji.

Wykonana pod potrzeby konkretnego produktu i procesu  instalacja Devex może dla wymagających tego, wysokoprzetworzonych produktów np. kawy, realizować cały cykl produkcji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Projektowane na zamówienie rozwiązanie według podanych założeń procesu sublimacyjnego
  • Zachowanie maksimum wartości organoleptycznych jak struktura, kolor, barwa i pierwotnego składu produktu
  • Uzyskanie cenionego na rynku produktu wyróżniającego się nieosiągalną innymi metodami suszenia trwałością
  • Uzyskanie zawartości wilgoci poniżej 2%

Devex (http://www.devex-gmbh.de) specjalizuje się w urządzeniach do ekstrakcji preparatów z cieczy i wytwarza także urządzenia do odparowywania i suszenia, dzięki którym można zatężyć pozyskane ekstrakty.