Sublimacyjna ciągła suszarka taśmowa

Suszenie sublimacyjne jest najbardziej delikatną dla produktu i aromatu metodą suszenia, z tego powodu jest szeroko stosowane w produkcji kawy oraz wielu innych zastosowaniach sektora spożywczego i farmaceutycznego. Wyspecjalizowane, projektowane na zamówienie taśmowe instalacje do suszenia sublimacyjnego są w stanie spełnić konkretne wymagania i dostarczać produkt końcowy o najwyższej jakości.

Sublimacyjna ciągła suszarka taśmowa do delikatnego przetwarzania wrażliwego produktu

Ciągła, próżniowa suszarka taśmowa firmy Devex jest idealnym rozwiązaniem do ciągłego suszenia sublimacyjnego granulatu. Dzięki śluzom podciśnieniowym możliwy jest łagodny załadunek i wyładunek w trybie wsadowym, gwarantując zachowanie jakości produktu dzięki ograniczeniu procesów mechanicznych. Taki sposób jest idealny dla delikatnych produktów i sprzyja maksymalnemu utrzymaniu aromatu, smaku, koloru i innych kluczowych cech dla produktów kawowych, farmaceutycznych oraz ziół i owoców.

Wykonana na zamówienie instalacja do suszenia sublimacyjnego Devex może realizować cały cykl przetwarzania produktu: spienianie, zamrażanie, granulację, odsiewanie i sublimację dzięki suszarce taśmowej, kondensacji lodu, systemowi grzewczemu i technologii wysokiej próżni.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Projektowane na zamówienie rozwiązanie według podanych założeń procesu sublimacyjnego
  • Suszenie sublimacyjne zapewnia utrzymanie maksimum koloru i aromatu
  • Czynności mechaniczne przy suszonym produkcie są ograniczone do minimum
  • Końcowa zawartość wilgoci poniżej 2%

Devex (http://www.devex-gmbh.de) specjalizuje się w urządzeniach do ekstrakcji preparatów z cieczy i wytwarza także urządzenia do odparowywania i suszenia, dzięki którym można zatężyć pozyskane ekstrakty.