Stołowa prasa filtracyjna do konopi

Coraz bardziej dostępne staje się stosowanie oleju z konopi indyjskich do celów terapeutycznych. Zastosowanie oleju konopnego do celów farmaceutycznych ze względów jakości i bezpieczeństwa produktu wymaga przefiltrowania go. Do produkcji na małą skalę lub prac badawczo-rozwojowych wymagane jest proste i przy tym niezawodne rozwiązanie ręczne do ciśnieniowego filtrowania oleju.

Tłoczenie i filtrowanie oleju konopnego do butelek o pojemności do 100 ml

Prasa TC firmy Multigel do oleju konopnego to małoformatowy ręczny filtr do tłoczenia oleju, zaprojektowany specjalnie pod kątem farmaceutycznej produkcji oleju konopnego.

Pionowa konstrukcja maszyny bezpiecznie spoczywa na solidnej płycie podstawy. Zewnętrzne elementy są wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast obszary w kontakcie z produktem ze stali nierdzewnej klasy AISI 316.

Prasa TC może napełniać butelki o pojemności do 100 ml, w tym celu ma zbiornik oleju o pojemności 100 ml. Zbiornik, korek napełniający i wszystkie części w kontakcie z produktem można łatwo zdemontować w celu czyszczenia i dezynfekcji. Zapasowe filtry są łatwo dostępne, a ich montaż odbywa się w nieskomplikowany sposób.

Tłoczenie jest realizowane hydraulicznie z napędem ręcznym. Ergonomicznie zaprojektowana dźwignia wymaga minimum siły do przetłoczenia oleju z wysokim ciśnieniem przez filtr. Łatwo dostępny manometr pozwala na utrzymywanie w trakcie filtracji optymalnego ciśnienia.

Mały format i niska masa prasy filtracyjnej TC czyni z niej idealne urządzenie do stosowania w mniejszych pomieszczeniach oraz ułatwia przenoszenie do innych lokalizacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zaprojektowana specjalnie do produkcji oleju konopnego na skalę laboratoryjną
  • Ręcznie napędzany układ hydrauliczny pozwala na precyzyjną regulację ciśnienia
  • Napełnianie butelek o pojemności do 100 ml w jednym cyklu
  • Łatwa do czyszczenia i dezynfekcji, minimalny czas przestojów
  • Dostępne i łatwo wymieniane zapasowe filtry

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.