Stołowa prasa do tabletek

Przy pracach laboratoryjnych lub produkcji na małą skalę specjalnie zaprojektowana prasa do tabletek spełniająca wszystkie aspekty zapotrzebowania będzie mogła zaoferować istotne korzyści w postaci poprawy opłacalności jak i jakości uzyskiwanych produktów. Łatwość użycia, możliwość szybkiej zmiany formy i wielkości tabletek oraz solidna konstrukcja są cechami, które znacząco poprawią skuteczność badań laboratoryjnych oraz wydajność produkcji małymi partiami.

Elastyczna, jednostemplowa tabletkarka przeznaczona do prac w skali laboratoryjnej

Tabletkarka CPR 1 firmy Multigel jest idealnym rozwiązaniem małoskalowym, które umożliwia produkcję do 6500 tabletek na godzinę. Działa ona w oparciu o ciągły ruch i układ mechanicznego napędu krzywkowego o wysokiej niezawodności.

Substancję do tłoczenia umieszcza się w górnym zasobniku, skąd rurą dostaje się grawitacyjnie do matrycy. Następnie stempel tłoczy proszek w formę tabletki i wyrzuca ją do pojemnika odbiorczego. Wszystkie części w kontakcie z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316. Stempel matrycy ma możliwość regulacji w zakresie pozwalającym na uzyskiwanie tabletek o wielkości od 6 do 14 mm.

Prasa CPR 1 została zaprojektowana pod kątem łatwości użycia i prostej czynności zmiany produktu. Wymiana na matryce do wytwarzania okrągłych, owalnych lub podłużnych tabletek odbywa się łatwo i szybko z korzyścią dla wydajności pracy.

Niewielki format i zasilanie prądem jednofazowym oznacza, że prasa CPR 1 znajdzie zastosowanie w najmniejszych nawet laboratoriach.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Laboratoryjna prasa do tabletek o solidnej konstrukcji z wysokiej jakości materiałów
  • Nie wymaga specjalnej instalacji, do pracy wymagane jest jedynie zwykłe gniazdko zasilające
  • Regulowana średnica tabletek oraz wybór kształtów matryc
  • Proste sterowanie z wbudowanym licznikiem pozwalającym na precyzyjne monitorowanie wielkości partii
  • Elementy na drodze kontaktu z produktem wykonane ze stali nierdzewnej dla łatwości czyszczenia

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Multigel_TabletPress.pdf application/pdf 0.23 MB