Stacjonarny zmieniacz palet z jednokierunkowym przesuwem

W razie potrzeby przeniesienia ładunku z jednej palety na inną bez przechylania lub odwracania jednokierunkowy zmieniacz palet będzie całkiem rozsądnym wyborem. Ten stacjonarny zmieniacz palet działa na zasadzie docisku bocznego połączonego z przytrzymaniem od tyłu.

System popychaczy do wymiany i obsługi palet

Toppy rezentuje system Master Inverter. Dwukierunkowy przesuw umożliwia przeniesienie produktów z drewnianych palet transportowych na stosowane w obszarze produkcyjnym sterylizowane palety z tworzywa. Ładunek jest przytrzymywany z dwóch stron przez dwie gumowe płyty dociskające. Płyty te lekko dociskają i ściskają ładunek do metalowej płyty, pozwalając na przeniesienie go na nową paletę.
Zmieniacz palet Toppy Master Inverter jest dostępny w wersji ze sterowaniem ręcznym (za pomocą kasety z przyciskami) oraz w całkowicie automatycznej wersji (sterownik PLC). W celu zachowania czystości w środowisku produkcyjnym urządzenie może być oferowane z kabiną odpylającą. Kabina oferuje nawiew powietrza kierowanego przez trzy obrotowe płyty. Dwie z nich są umieszczone od wewnątrz, a trzecia na środku. Środkowa płyta jest automatycznie regulowana zależnie od wysokości produktu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość integracji z systemami logistycznymi i przenośnikowymi oraz automatycznym układaczem palet
  • Ciągły cykl pracy z szybkością do 40 palet na godzinę
  • Zmieniacz palet ma ładowność 1000 kg
  • Maksymalna wysokość przenoszonego ładunku to 1700 mm (wysokość wraz z paletą)

 

Toppy (http://www.toppy.it/) designs and manufactures mobile and stationary pallet changers, inverters and turners.