Stacja myjąca GMP

W celu pełnego wyeliminowania ryzyka zanieczyszczenia krzyżowego między kolejnymi partiami produktu w produkcji farmaceutycznej niezbędne jest wprowadzenie odpowiednio skutecznego mycia i czyszczenia wszystkich elementów maszyn w kontakcie z produktem. Idealnym rozwiązaniem pozwalającym zmniejszyć przerwy w produkcji na mycie oraz poprawić rezultaty jest całkowicie zautomatyzowana stacja myjąca do elementów w kontakcie z produktem. Ponadto dzięki temu, że wymaga ona w mniejszym stopniu obsługi przez operatora i poprawia wydajność mycia jej zastosowanie będzie się wiązać z szybkim zwrotem kosztów zakupu.

Rozwiązanie do mycia elementów z wszechstronnymi opcjami, które pozwoli zmniejszyć koszty.

Stacja serii 300 firmy IWT Pharma to rozwiązanie do realizacji mycia wg zasady COP dla szerokiej gamy części w kontakcie z produktem. Ten zaprojektowany specjalnie pod wymogi branży farmaceutycznej system został skonstruowany tak, aby spełnić i wykroczyć poza wymagania wszystkich istotnych standardów branży, takich jak GAMP5, cGMP, ASME-BPE, wytyczne ISPE oraz wymagania FDA (w tym przepisy 21CFR część 11).

 

Stacje serii 300 są dostępne w wersjach o pojemności komory 250, 500 i 1000 litrów, a dzięki możliwości mycia wodą z trzech (3) odrębnych źródeł i parowego lub elektrycznego podgrzewania wody i pełnej instalacji GMP do płukania wodą do iniekcji (WFI) oferują maksymalną wszechstronność. Opcjonalne moduły monitorowania przewodności wody do płukania i suszenia powietrzem z filtrami HEPA sprawią, że stacja myjąca serii 300 będzie mogła realizować pełny cykl mycia i suszenia w krótszym czasie, co pozwoli ograniczyć przestoje na mycie między kolejnymi partiami.

 

Stacja umożliwia utrzymanie pełnej zgodności produkcji z wymaganiami GMP i FDA, a sprawozdania dla partii można pobrać przez USB i/lub wydrukować na zintegrowanej drukarce. Zaawansowane środki zapobiegania zanieczyszczeniom krzyżowym gwarantują brak kontaktu między umytymi elementami wyjmowanymi z urządzenia a zabrudzonymi elementami wstawianymi do komory. Ponadto stację cechuje łatwość obsługi przez operatorów dzięki zastosowaniu panelu obsługowego z kolorowym ekranem dotykowym Siemens i możliwości zaprogramowaniu do 30 indywidualnych programów mycia dostosowanych do różnych wymagań i materiałów, z jakich wykonane są myte elementy.

 

Urządzenia serii 300 pracują z użyciem zaprojektowanych i wykonanych specjalnie pod wymagania klienta koszy do załadunku elementów do mycia. Nasi inżynierowie przy projektowaniu tych koszy kierują się optymalizacją szybkości napełniania z uwzględnieniem położenia każdego z elementów, maksymalną wydajnością – szybkością procesu mycia wyrażoną w liczbie umytych elementów w jednostce czasu, łatwością odpływu cieczy myjącej oraz koniecznością dokładnego przepłukania nawet najmniejszych i najtrudniej dostępnych obszarów powierzchni elementów kontaktujących się z produktem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Kosze załadunkowe wykonane specjalnie pod zastosowanie dla maksymalnej skuteczności i dokładności
  • Nawet 3 źródła wody i 2 odrębne linie odpływowe
  • Wyposażenie opcjonalne – system suszenia z filtracją klasy HEPA oraz monitorowanie przewodności wody
  • Pełna zgodność z wymaganiami FDA i GMP
  • Rozbudowane systemy zapobiegania zanieczyszczeniom krzyżowym

 

 

 

 

 

 

 

IWT Pharma zapewnia pełen zakres zautomatyzowanych urządzeń czyszczących dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_IWT_Cleaning equipment.pdf application/pdf 3.73 MB