Stacja komorowa GMP do mycia urządzeń

Dokładne wymycie wszystkich części mających kontakt z produktem od zawsze stanowiło wyzwanie, a tradycyjne mycie ręczne nie zawsze prowadziło do optymalnych rezultatów. Ponadto, dodatkowe ryzyko narażenia operatorów na kontakt z pozostałościami API, gorącą wodą i chemicznymi środkami czyszczącymi przekładało się na podwyższone zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa oraz wydłużenie czasów mycia. Dedykowane, szczelne i zamknięte rozwiązanie do automatycznego mycia części pozwala ograniczyć wszelkie zagrożenia, skrócić czasy cykli mycia oraz poprawić ich dokładność.

Wysokowydajna stacja mycia części na zasadzie COP przeznaczona do urządzeń farmaceutycznych

Oferowana przez IWT Pharma stacja do mycia części w kontakcie z produktem serii 200 została opracowana z uwzględnieniem najbardziej wymagających standardów mycia stosowanych w branży farmaceutycznej. Została ona zaprojektowana w sposób pozwalający spełnić i wykroczyć poza wymagania wszystkich ważniejszych standardów branży, takich jak GAMP5, cGMP, ASME-BPE, wytyczne ISPE oraz wymagania FDA (w tym przepisy 21CFR część 11).

 

Wszechstronność stacji myjącej serii 200 oznacza możliwość mycia w jednym urządzeniu elementów o różnych kształtach, wymiarach oraz wykonanych z różnych materiałów konstrukcyjnych. Projektowane indywidualnie do potrzeb kosze załadunkowe pozwolą uzyskać największą dla danych warunków efektywność i wydajność mycia.

 

Stacje serii 200 są dostępne w wersjach z komorami o wielkości 500, 1000 oraz 1400 litrów zależnie od zapotrzebowania. Oprogramowanie pozwala na zapisanie do 30 indywidualnych programów mycia – każdy taki program pozwala na określenie wszystkich istotnych parametrów, w tym rodzaju wody, jej temperatury, dozowania środków myjących, przebiegu mycia w fazie płukania i wielu innych.

 

Urządzenie oferuje znaczne środki przeciwdziałania zanieczyszczeniom krzyżowym, należą do nich drzwi z blokadą elektroniczną oraz elementy separujące z uszczelnieniami chroniącymi przed przenikaniem mikroorganizmów, które gwarantują skuteczną separację umytych elementów od nowej partii elementów zanieczyszczonych. Pełne raportowanie partii w formie elektronicznej do pobrania przez USB i/lub w formie papierowej z wydrukiem na wbudowanej drukarce. Panel obsługowy Siemens z kolorowym ekranem dotykowym usprawnia obsługę i monitorowanie cykli mycia i zmniejsza obciążenie operatorów.

 

Kosze na elementy są łatwo mocowane za pomocą opatentowanego systemu mocowań blokujących z nadmuchiwanymi uszczelkami. Dzięki temu załadunek i wyładunek mytych elementów z komory przebiega szybciej. Mogąca pracować z trzema różnymi źródłami wody stacja myjąca serii 200 o kompaktowych gabarytach zmniejsza ilość czynności, zapewnia większe bezpieczeństwo dla operatorów, a jednocześnie obniża koszty eksploatacyjne przy zachowaniu najwyższej w branży skuteczności mycia.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Urządzenie dostępne w wielu wersjach wymiarowych komory, aby sprostać zapotrzebowaniu w konkretnym zakładzie
  • Możliwość wprowadzenia 30 indywidualnych programów mycia z pełną kontrolą przebiegu
  • Projektowane indywidualnie kosze załadowcze pozwalające zwiększyć skuteczność i wydajność mycia
  • Rozbudowane systemy zapobiegania zanieczyszczeniom krzyżowym
  • Pełna zgodność z wymaganiami FDA i GMP
  •  

IWT Pharma zapewnia pełen zakres zautomatyzowanych urządzeń czyszczących dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_IWT_Cleaning equipment.pdf application/pdf 3.73 MB