Średniej prędkości wszechstronna pakowarka do zawijania czekoladek

Indywidualne pakowanie produktów czekoladowych przy produkcji na większą skalę wymaga delikatnego obchodzenia się z nimi. Tradycyjne maszyny do owijania ze skrętem nie są w stanie pakować delikatnych produktów z wysoką wydajnością, a ponadto są mało elastyczne. Stosując nowoczesną maszynę o budowie modułowej i będącą w stanie ostrożnie podawać produkty można zwiększyć wydajność całej linii produkcyjnej oraz używać jej do owijania wielu rodzajów produktów. To pozwala na doskonały zwrot z inwestycji.

Wysokowydajna owijarka do szerokiego wyboru produktów z czekolady

Owijarka MCC firmy Theegarten Pactec jest nowoczesną owijarką do czekolady mogącą łatwo obsługiwać różne produkty i style zawijania.
Mimo wszechstronności maszyna MCC jest projektowana do produkcji na dużą skalę i może zapakować do 1200 sztuk na minutę z dwuskrętem lub owinięciem w folię aluminiową oraz do 800 sztuk na minutę z pakowaniem w cebulkę, z bocznym skrętem lub z zawijaniem kopertowym jak dla wiedeńskich landrynek owocowych.
Delikatne posługiwanie się jest możliwe dzięki zastosowaniu w maszynie MCC zasady ciągłego ruchu i podawaniu bez docisku. Może ona pracować z najbardziej delikatnymi produktami. Adaptacyjne sterowanie prędkością sprawia, że maszyna może dostosowywać się do szybkości podawania produktów na wejście. To ułatwia przejście na inny rodzaj produktu. Maszyna może być w zależności od zapotrzebowania zasilania z przenośnika taśmowego lub łańcuchowego, a opcjonalnie również przez zrobotyzowane ramię podająco-układające.
W celu zmniejszenia strat materiału owijającego maszyna MCC jest wyposażona w technologię „brak produktu = brak zapakowania”. Systemy kontroli jakości oferują automatyczne odrzucanie produktów zawierających łączenie wstęgi materiału czy zawiniętych podwójnie. Automatyczna zgrzewarka wstęgi oznacza możliwość zmiany rolki bez zatrzymywania maszyny.
Mimo złożoności i wszechstronności pakowarkę MCC może obsługiwać pojedynczy operator, a wszystkie funkcje oraz zmiana parametrów są dostępne na intuicyjnym interfejsie HMI z ekranem dotykowym.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Niezwykle wszechstronna maszyna oferująca wiele stylów zawijania.
  • Niezwykle delikatne posługiwanie się produktem, umożliwiające pracę z wysoką wydajnością z delikatnymi produktami
  • Szybka maszyna pakująca do 1200 sztuk na minutę, nie wymagająca zatrzymania do zmiany rolki
  • Monitorowanie i sterowanie przez jednego operatora
  • Wybór opcji, w tym owijanie w drugi materiał oraz zdalna diagnostyka przez sieć

 

Theegarten Pactec (https://www.theegarten-pactec.de/home) is a German supplier of high-speed packaging machines for confectionery industry.