Średniej prędkości pakowarka do pakowania żelków z podwójnym skręceniem

Tradycyjne zawijanie w opakowania z podwójnym skręceniem stanowią popularną metodę pakowania żelków i galaretek w opakowania indywidualne. Najlepsze maszyny do tego zadania są mało wszechstronne – mogą wykonywać jedynie pakowanie z podwójnym skręceniem, a ponadto przy wysokiej prędkości zbyt mocno dociskają pakowany produkt. Najlepszym wyborem przy takiej produkcji będzie nowoczesne rozwiązanie do pakowania oferujące wiele metod owijania przy doskonałej prędkości, a które mogąc pakować produkty w delikatny sposób przyczyni się do szybkiego zwrotu nakładów inwestycyjnych.

Wysokowydajna, wszechstronna pakowarka z zawijaniem do produkcji żelków w średniej do dużej skali

Pakowarka MCH firmy Theegarten Pactec została specjalnie zaprojektowana do wszechstronnego i ostrożnego pakowania żelków i galaretek w folię ze skręcanym zamknięciem. Maszyna MCH może wykonywać pakowanie z podwójnym skręceniem, zabezpieczonym podwójnym skręceniem, koszyczkiem i saszetką z zagięciem bocznym oraz pakowanie w folię. W ten sposób można na jednej maszynie wykonywać pakowanie wielu produktów o różnych sposobach zamknięcia.
Zastosowana w pakowarce MCH zasada ciągłego ruchu oznacza szczególnie ostrożne i delikatne obchodzenie się z produktem, co wyróżnia tę maszynę od innych urządzeń o tradycyjnej budowie. Dzięki temu bardziej delikatne i wrażliwe produkty można pakować na tej samej maszynie, na której pakowane są landrynki i cukierki o twardszej budowie.
Mimo pracy w ostrożny sposób pakowarka MCH jest w stanie osiągać wysokie wydajności. Podczas pakowania z podwójnym skręceniem lub owijania w folię maszyna może przetwarzać 1200 sztuk na minutę, a przy zamykaniu z bocznym skręceniem – 1100 sztuk na minutę.
Wszechstronność pakowarki MCH obejmuje także możliwość owijania w szeroką gamę materiałów, w tym pracę z woskowanym papierem, celofanem, folią polipropylenową, polietylenową czy aluminiową. W celu zmniejszenia strat materiału maszyna działa według zasady „brak produktu = brak pakowania”.
Interfejs obsługowy z ekranem dotykowym oraz doskonały dostęp do maszyny w celu zmiany produkcji, czyszczenia czy jej obsługi technicznej sprawiają, że jej obsługa jest nieskomplikowana. W przypadku wykorzystania w produkcji na dużą skalę oznacza to, że jeden operator może nadzorować wiele maszyn.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wiele sposobów i materiałów owijania stosowanych w jednej maszynie
    wysoka wydajność pakowania do 1200 sztuk na minutę
  • Zasada ciągłego ruchu oznaczająca najbardziej delikatne obchodzenie się z produktem
  • Pełna gama opcji podawania, rozdzielania i wyładunku pozwalająca dostosować urządzenie do każdej linii produkcyjnej
  • Obniżenie strat na materiale do owijania – brak produktu, brak zapakowania

 

Theegarten Pactec (https://www.theegarten-pactec.de/home) is a German supplier of high-speed packaging machines for confectionery industry.