Samodzielne stanowisko do agregacji

Agregacja produktów farmaceutycznych w sposób umożliwiający śledzenie zawartości opakowania zbiorczego jest standardem wymaganym w wielu krajach, a w najbliższym czasie wejdzie do szerokiego użycia. Niezależnie od wymogów prawnych agregacja może być niezbędna również ze względów logistycznych. W przypadku agregacji pojedynczych wyrobów farmaceutycznych z pakowaniem w kartony istniejące maszyny pakujące muszą zostać zintegrowane z systemami kamer i drukarkami etykiet. Nowoczesna jednostka agregująca mogąca pracować jako niezależne urządzenie, jednakże zintegrowana z linią do serializacji zapewni najwyższą wszechstronność i pełną zdolność śledzenia produktów w magazynie.

Stacja agregująca do kartonów lub palet transportowych o ręcznym załadunku

System Amajoiner firmy Hicof stanowi rozwiązanie do półautomatycznej agregacji, które dzięki możliwości pracy niezależnej lub współpracy z linią do serializacji Hicof Amacoder cechuje się najwyższą użytecznością.

Stacja Amajoiner pozwala na agregację składanych kartonów w opakowania transportowe i działa w oparciu o górną kamerę o wysokiej rozdzielczości z regulacją punktu ostrości do skanowania wielu warstw opakowań. Amajoiner może obsługiwać opakowania transportowe o szerokim zakresie wymiarów, maksymalnie do 600 x 400 x 400 mm. Oprócz agregacji pudełek z produktem w opakowania transportowe Amajoiner może także wykonywać kolejny stopień agregacji, łącząc je w palety.

Firma Hicof opracowała ten produkt z uwzględnieniem ergonomii obsługi i z wykorzystaniem najnowszych technologii agregacji. Wysokość płaszczyzny roboczej można dostosować do wartości zapewniającej komfort załadunku, również pochylając ją o maksymalnie 40 stopni w celu lepszego przystosowania do obsługi w pozycji siedzącej lub stojącej. Kartony są ustawiane poziomo w celu odczytu przez kamerę, a następnie automatycznie ustawiane z powrotem w pozycji pakowania. Dzięki kreatywnie opracowanej konstrukcji mechanicznej i wykorzystaniu technologii rozproszonej „w chmurze” Amajoiner charakteryzuje się najniższymi w klasie kosztami wstępnymi.

Kółka samonastawne wysokiej jakości zapewniają pełną przenośność, a ponadto system Amajoiner charakteryzuje się kompaktową wielkością i wymiarami zaledwie 1200 x 1000 mm z wysokością całkowitą 2500 mm. Ponadto system zawiera wysokiej klasy komputer przemysłowy, kamerę o rozdzielczości 12 megapikseli z lampą LED, oświetlenie liniowe 200 W do regulacji punktu ostrości kamery, wbudowaną drukarkę etykiet umieszczanych na opakowaniach zbiorczych oraz skaner ręczny.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Najniższy w klasie koszt inwestycji
  • Zintegrowane rozwiązanie pozwalające na niezależną pracę, na przykład w magazynach
  • Możliwość bezpośredniego sprzężenia z systemem Amacoder w przypadku linii pracujących na mniejszą skalę
  • Łatwa obsługa wymagająca minimum szkoleń, ergonomiczna budowa

Firma Hicof zajmuje się projektowaniem oprogramowania i produkcją sprzętu do serializacji, etykietowania, śledzenia i kontroli pakietów oraz opakowań farmaceutycznych.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Hicof_AMAJOINER.pdf application/pdf 1.06 MB