Samoczyszczący filtr do siarki

Czyszczenie ruchomych części w tradycyjnym systemie filtracji może być problematyczne i kosztowne przy prowadzeniu działalności na małą skalę. Poszukując kompaktowego i wydajnego systemu filtracji o niskich kosztach operacyjnych, należy starannie określić optymalne rozmiary procesu filtracji, aby uniknąć przewymiarowania urządzeń.

Oszczędność czasu i kosztów konserwacji dzięki automatycznym filtrom świecowym

Samoczyszczący filtr świecowy Sulphurnet to automatyczny proces filtracji, w którym przepływ kierowany jest z zewnątrz do wewnątrz. Filtry ciśnieniowe z pionowo zawieszonymi świecami umieszczone są w pionowym zbiorniku, w równych odległościach od siebie. Ciecz z zaworu wlotowego przepływa przez filtry, a wytrącone cząstki gromadzone są na świecach tworząc „placek”. Po osiągnięciu wymaganego poziomu czystości ciecz jest wypuszczana przez zawór wylotowy. Podczas całego procesu uformowany placek pozostanie na powierzchni medium filtracyjnego. Musi być on usunięty podczas cyklu płukania wstecznego, ponieważ media filtracyjne rozszerzają się i zmieniają kształt, co prowadzi do jego pękania i opadania.

Samoczyszczący filtr do siarki jest wyposażony w świece mające bardzo niską, wewnętrzną różnicę ciśnień, co prowadzi do większych natężeń przepływu. Jest to idealne rozwiązanie dla procesów filtracji przyjaznych środowisku. Jego wysoki poziom automatyzacji, powtarzalność i możliwość zastosowania szerokiej gamy mediów filtracyjnych pozwala na zastosowanie w różnych procesach produkcyjnych, takich jak przetwarzanie siarki, obróbka aminowa, sektor chloro-alkaliczny, górnictwo i hutnictwo, przetwórstwo chemiczne oraz spożywcze.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Brak części ruchomych zapewnia niskie koszty eksploatacji
  • Możliwość stosowania wielu rodzajów tkanin filtracyjnych
  • Można go używać również w przypadku produktów polerujących bez wcześniejszego użycia wstępnego powlekania

Sulphurnet oferuje holenderskie rozwiązania w zakresie filtracji.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
General Filtration Brochure 2020.pdf application/pdf 2.10 MB