Robot kuchenny do produkcji dżemów owocowych do wypieków

Przy produkcji piekarniczej wiele ciast jest zdobionych lub nadziewanych dżemami owocowymi. Samodzielne przygotowywanie dżemów według własnej receptury i o określonej konsystencji jest doskonałym sposobem zmniejszenia kosztów i poprawy jakości. W całkowicie zautomatyzowanej produkcji dżemów wysokiej jakości o stałych parametrach najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny.

Kompletne rozwiązanie do dżemów owocowych z zaawansowanymi funkcjami i o łatwości użycia

Seria Qbo firmy Roboqbo jest idealnym wyborem do opracowywania i wytwarzania dżemów owocowych stosowanych w ciastach i wypiekach.
Znajdzie ona zastosowanie w piekarniach każdej wielkości, od małych niezależnych obiektów do produkcji na dużą skalę. Urządzenia Qbo są dostępne w wersjach o pojemności od 8 do 550 litrów dobieranej według skali produkcji u klienta.
Roboty kuchenne serii Qbo są niezwykle proste w obsłudze dzięki 10-calowemu ekranowi dotykowemu z własnym oprogramowaniem firmy Roboqbo. Dzięki temu możliwe jest pełne zautomatyzowanie procesu produkcji dżemu oraz zapisywanie i wczytywanie dużej liczby receptur.
Cały system można uszczelnić w celu realizacji procesów gotowania próżniowego i ciśnieniowego stosowanych do produkcji dżemów z delikatnych składników. Misę z podwójnym płaszczem można dzięki wbudowanemu układowi wodnemu nagrzewać do 120°C oraz chłodzić, co oznacza pełną kontrolę nad temperaturą oraz możliwość szybkiego podgrzewania i schładzania. Do produktów specjalistycznych dostępny jest również opcjonalny układ chłodzący.
Układ grzewczy Qbo APS zapewnia idealne, równomierne i niezwykle szybkie gotowanie. Układ APS (Advanced Power Steam) obejmuje wbudowany generator pary z technologią oszczędzania energii i odzyskiem kondensatu i jest całkowicie zamknięty oraz bezobsługowy. Pełna kontrola nad całym procesem przygotowania dżemów oznacza zachowanie i rozwinięcie wartości odżywczych i smaku.
Dokładne mycie po produktach bogatych w cukier jest dość istotne, a w systemie Qbo mycie i konserwacja wykonuje się prościej dzięki automatycznym funkcjom mycia CIP, automatycznemu programowi mycia czy odrębnej dyszy parowej do podłączenia do zewnętrznej instalacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Całkowicie zamknięty i zintegrowany system do własnej produkcji idealnych dżemów owocowych
  • Zaawansowane funkcje zapisywania i automatyzacji receptur z obsługą dotykową
  • Konstrukcja wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej 316L gwarantuje wytrzymałość i higienę
  • Błyskawiczne przygotowanie i gotowanie dla zachowania składników odżywczych, smaku oraz struktury
  • Dostępne wersje o różnych pojemnościach według wymagań klientów

 

Roboqbo s.r.l.(http://www.roboqbo.com/en/company/) is on the market since more than 30 years and is one of the leading companies worldwide for industrial cutter and food processing system manufacturing.