Ręczna prasa do pudru i proszków kosmetycznych

Opracowywanie, wytwarzanie i testowanie nowych produktów kosmetycznych w proszku wymaga prasy przystosowanej do małej skali produkcji. Zdolność dokładnego prasowania proszków i eksperymentowania z ciśnieniami prasowania pozwoli na szybkie i dokładne zwiększenie skali produkcji oraz próbkowanie produkcji pod kątem kontroli jakości. Nowoczesne laboratoryjne rozwiązania do prasowania dzięki większej dokładności pozwolą zwiększyć skuteczność prób i testów przedprodukcyjnych.

Laboratoryjne rozwiązania do prasowania proszków

Seria LM firmy Lorenzato stanowi zaawansowane jakościowo rozwiązanie do prasowania proszków przeznaczone dla branży kosmetycznej do opracowywania produktów lub testowania próbek.

Prasa LM1 jest urządzeniem o napędzie ręcznym, oferującym wysoki poziom precyzji w pakiecie o korzystnej cenie. Prasa LM1 to prasa hydrauliczna o napędzie ręcznym z wbudowanym odczytem ciśnienia.

Wykonana z anodowanego aluminium prasa LM1 waży zaledwie 15 kg i nadaje się do testowania i próbkowania wszystkich rodzajów proszków kosmetycznych, takich jak między innymi cień do powiek, róż i puder do twarzy.

Prasa LM3 stanowi pneumatyczno-hydrauliczną odmianę prasy i dobrze sprawdzi się w produkcji na mniejszą skalę oraz w zadaniach laboratoryjnych. Jest ona wyposażona w ręczne sterowanie i ma pełną możliwość regulacji ciśnienia tłoczenia i czasu cyklu roboczego.

Obydwa modele z serii LM zostały zaprojektowane do ustawienia na stole i są wyposażone w regulowane nóżki, anodowaną konstrukcję aluminiową, a ponadto są proste w obsłudze i czyszczeniu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Rozwiązanie w formacie laboratoryjnym, które będzie niezastąpione przy projektowaniu i testowaniu produktów oraz analizie próbek z linii produkcyjnej
  • Urządzenie do pracy laboratoryjnej o małych gabarytach
  • Dostępne opcje z napędem ręcznym i pneumatycznym zależnie od wymagań
  • Wzmocniona, całkowicie anodowana konstrukcja
  • Prosta obsługa, szybkie i łatwe czyszczenie

 

Starting in the production of high precision stamps and dies for jewelry industry, Lorenzato used its experience and reliability to start the production of machines and moulds for cosmetic industry.