Przeznaczony do produkcji masowej system suszenia puszek metodą noża powietrznego

Przy produkcji na dużą skalę napojów w puszkach wydajność i produktywność linii ma kluczowe znaczenie. Suszenie stanowi krytyczną część procesu – jest wykonywane przed nadrukiem lub pakowaniem w opakowania wtórne. Wielotorowe rozwiązanie do zbiorczego suszenia pozwoli zmniejszyć całkowitą długość zajmowaną przez instalację i zwiększyć wydajność, jednocześnie oferując zużycie energii na poziomie znacznie niższym niż tradycyjne rozwiązania suszące.

Rozwiązanie do suszenia dla linii puszkujących o przelotowej konfiguracji

Suszarka zbiorcza MassJet firmy JetAir Technologies to wysokowydajne i energooszczędne rozwiązanie suszące dla linii podającej produkty inaczej niż jednotorowo, na przykład wielotorowo lub zbiorczo. Zapewnia ona szybkie i całkowite osuszenie puszek w celu przygotowania do kolejnych etapów procesu.
System MassJet wykorzystuje niezwykle wydajne dmuchawy o napędzie bezpośrednim, które zużywają o 70% mniej energii niż tradycyjne systemy na sprężone powietrze. Dmuchawy dostarczają czyste, przefiltrowane i odolejone powietrze do skonfigurowanego indywidualnie układu noży powietrznych.
Konstrukcja z prowadzeniem suszenia w zamkniętej obudowie nie tylko zmniejsza poziom hałasu, ale także zatrzymuje zdmuchniętą wilgoć. To oznacza zapobieganie zagrożeniom na skutek gromadzenia się wody na posadzce oraz zmniejsza ryzyko roznoszenia się zanieczyszczeń w powietrzu.
Unikalna konstrukcja elementów osuszających zapewnia pełne, trójwymiarowe suszenie puszek ze wszystkich stron bez konieczności ich odwracania lub specjalnego chwytania. W ten sposób złożoność procesu zostaje obniżona, a system osuszania MassJet zajmuje mniej niż 1,9 m długości linii.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dostępny w konfiguracji wielotorowej lub zbiorczej zależnie od układu istniejącej linii
  • Oszczędności energii do 70%
  • Pełne, trójwymiarowe suszenie bez specjalnego przemieszczania produktu
  • Zwarta budowa zajmująca mniej niż 2 m bieżącej długości linii
  • Obudowa zmniejszająca hałas i zatrzymująca zdmuchiwane drobinki i zanieczyszczenia

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
JetAir Brochure JetTunnel.pdf application/pdf 2.53 MB
JetAir Brochure MassJet.pdf application/pdf 2.04 MB