Przenośny osuszacz do zbiorników działający na zasadzie noża powietrznego

Dezynfekcja i czyszczenie dużych zbiorników, na przykład zbiorników magazynowych lub mieszalników jest ważnym etapem w wytwarzaniu wielu produktów spożywczych i farmaceutycznych. Jednakże ich suszenie może być czasochłonne, co spowoduje zwolnienie tempa produkcji i spadek wydajności pracy. Zaprojektowany pod kątem tego zadania i energooszczędny przenośny system do suszenia zbiorników i kontenerów pozwoli zwiększyć wydajność linii produkcyjnej, jednocześnie obniżając zużycie i koszty energii.

Przenośny system do suszenia dużych mieszalników i zbiorników

MDS700 firmy JetAir Technologies jest przenośnym systemem suszącym zaprojektowanym do realizacji wielu różnych zadań. Oprócz szybkiego suszenia zbiorników i mieszalników można go stosować do punktowego suszenia lub usuwania zanieczyszczeń.
MDS700 działa w oparciu o niezwykle wydajne dmuchawy odśrodkowe o napędzie bezpośrednim i generuje silny strumień czystego powietrza, który można skierować bezpośrednio do wnętrza suszonego zbiornika. Pozwala szybko przygotować urządzenie do pracy i eliminuje konieczność wycierania z użyciem alkoholu.
Wyniki testów osuszacza MDS700 na zbiornikach o pojemności 10 500 dm3 wykazują jego zdolność do dokładnego osuszenia w czasie najwyżej 30 minut. W przypadku zbiorników o pojemności 200 i 1700 dm3 czas suszenia wynosił odpowiednio 5 i 15 minut.
Dodatkową korzyścią, jaką oferuje przenośny system MDS700 jest brak konieczności nadzoru od momentu zamocowania do włazu zbiornika lub mieszalnika do zakończenia suszenia. Oznacza to możliwość jednoczesnego osuszania wielu zbiorników przez jednego operatora z użyciem wielu urządzeń MDS700.
Dla systemu przenośnego najważniejszą cechą jest łatwość użycia. Pracę w myśl zasady „ustaw i zapomnij” ułatwia proste sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, na którym dostępne są funkcje włącznika, regulacji prędkości dmuchawy i czasu do wyłączenia. Urządzenie jest osadzone na solidnych kółkach samonastawnych, które służą do szybkiego i bezpiecznego przemieszczania osuszacza.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Osuszenie zbiorników w celu przygotowania do użycia zajmuje zaledwie minuty
  • Działanie typu „ustaw i zapomnij” pozwala na pracę przy minimalnym angażowaniu personelu
  • Przenośne i wielofunkcyjne urządzenie, które można stosować do ścian, podłóg i wielu różnych urządzeń
  • Wykorzystuje energooszczędne dmuchawy w celu obniżenia kosztów eksploatacji
  • Eliminuje konieczność przecierania alkoholem