Przenośniki do kaustyfikacji i pieców wapienniczych

Nowoczesne procesy przeróbki wapienia są prowadzone przy dużych tonażach, a wszelkie przerwania produkcji są kosztowne. Wydajne działanie linii przetwórczych mogą zapewnić tylko urządzenia zaprojektowane dla niezawodnej pracy w trudnych warunkach. Z tego powodu wydajne prowadzenie kalcynacji jest uzależnione od zastosowania wyspecjalizowanych systemów przenośnikowych sprawdzonych dostawców.

Pełna gama produktów do przeróbki kamienia wapiennego z wieloma udanymi wdrożeniami na całym świecie

Działająca w dziedzinie przemysłowych systemów transportu materiałów od ponad 30 lat firma Raumaster oferuje pełną linię przenośników, kruszarek, dozowników, systemów składowania i rozładunku dla przemysłu przetwarzania wapienia.  Produkty firmy Raumaster służą do transportowania wszelkich produktów wapiennych, w tym zawiesin wapiennych, wapna suchogaszonego, gorącego pyłu wapiennego, gorącego wapna palonego, wapna uzupełniającego oraz kamienia wapiennego.  Wszystkie urządzenia cechują się niezawodnością zapewniającą brak przestojów w pracy.  Przy projektowaniu należy zwrócić szczególną uwagę na trudniejsze wyzwania utylizacji odpadów z procesu kaustyfikacji, na przykład gruboziarniste odpady z gaśnika wapna oraz nierozpuszczalne pozostałości z reakcji z zielonym ługiem.  Opracowane przez firmę Raumaster udane rozwiązania tych problemów są stosowane na całym świecie, a ślimakowy dozownik płuczki wapiennej jest powszechnie uznawany za najbardziej zaawansowany i niezawodny system zasilania pieca na całym świecie.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dobrze sprawdzone konstrukcje wiodącej marki w branży transportowania materiałów w ciężkich warunkach
  • Dostępna jest pełna gama produktów i rozwiązań do transportu materiałów nadających się do zastosowania w przemyśle wapienniczym
  • Wszystkie urządzenia są zaprojektowane pod kątem niezawodnej pracy w trudnych warunkach
  • Ślimakowy dozownik płuczki wapiennej jest jednym z cieszących się największą renomą urządzeniem do zasilania pieca wapiennego

Fińska firma Raumaster działająca w przemyśle energetycznym jest synonimem światowej klasy jakości. Uplasowała się w centralnym miejscu w przemyśle poprzez ciągłe przyjmowanie nowych wyzwań, aby produkt końcowy był taki, jakiego klient wymaga. Celem Raumaster nie jest podążać za innymi, lecz wyznaczać nowe standardy w branży poprzez stały rozwój. Zakres systemów jest zależny od preferencji klientów – każda koncepcja jest indywidualnie omawiana.

Raumaster projektuje i produkuje urządzenia do obsługi paliwa stałego oraz biomasy.