Przemysłowa suszarka sublimacyjna do żywności

Produkty nutraceutyczne i suplementy diety często wykazują wysoką wrażliwość i trzeba je chronić przed czynnikami takimi, jak wahania temperatury, tlen i światło. Proces suszenia sublimacyjnego takich produktów wymaga możliwości łatwego zwiększania parametrów przepływu, ciśnienia, temperatury i innych.

Wysokowydajne i efektywne energetycznie rozwiązanie suszenia nutraceutyków i suplementów diety

Suszarnia FD500 firmy Sicca Dania stanowi modułowe rozwiązanie suszenia sublimacyjnego dla branży przetwórczej. Energooszczędna suszarnia sublimacyjna w wykonaniu higienicznym gwarantująca wysoką jakość produktów. Wyposażona jest w zewnętrzny skraplacz, odłączany od komory suszenia. Ponadto dzięki elektrycznym elementom grzewczym pozwala uzyskać jednorodny rozkład temperatury i ciśnienia na całej powierzchni tac. Suszarka ta jest praktycznie bezobsługowa. Została ona zaprojektowana z uwzględnieniem możliwości zwiększania parametrów przepływu, ciśnienia, temperatury i innych wymaganych do zwiększenia skali procesu. Może być objęta dopuszczeniami 3.1, FDA i/lub FCM.
Higieniczna suszarka sublimacyjna do żywności służy do realizacji suszenia w branżach spożywczej i chemicznej ze szczególną przydatnością przy przygotowywaniu produktów nutraceutycznych i dietetycznych, takich jak bakterie probiotyczne, enzymy i ekstrakty z alergenów.
KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zastosowanie elektrycznych elementów grzewczych w sublimacji zmniejsza ryzyko nieszczelności, co przekłada się na lepszy stan produktu
  • Wysokie standardy sanitarne, wymagające przy tym niskich nakładów na utrzymanie
  • Łatwość skalowania w górę
  • Dostarczane w formie modułu na ramie technologicznej w standardowym kontenerze

 

SiccaDania Group is a world-leading manufacturer of drying, evaporating and mixing technologies in the food & beverage and nutraceutical industries.