Prasa filtracyjna z belkami bocznymi

W wielu gałęziach przemysłu wymagane jest, aby otrzymywane placki filtracyjne były suche. Ekonomiczne i solidne prasy filtracyjne z belkami bocznymi są idealnym wyborem, gdy pożądana jest bezproblemowa eksploatacja przy niższym poziomie zautomatyzowania. Niezależnie od tego, czy przeznaczeniem jest odzysk wody, zmniejszenie objętości ścieków czy wytwarzanie produktu podstawowego, kierownicy zakładów potrzebują urządzeń filtrujących o dobrej wydajności, możliwościach i niezawodności. W świetle tych wymagań prasy filtracyjne z belką boczną są idealnym wyborem.

Niskokosztowe otrzymywanie w trybie periodycznym dobrze osuszonych placków filtracyjnych

Firma od ponad 40 lat jest liderem w projektowaniu i produkcji urządzeń filtracyjnych wysokiej jakości.  Seria pras filtracyjnych z belkami bocznymi stanowi zastosowanie całego doświadczenia firmy w wytwarzaniu na małą skalę placków filtracyjnych z zawiesin.  Oferowane prasy filtracyjne są wyposażone w tłok hydrauliczny z płytami filtracyjnymi zabudowane w solidnej ramie. Dwie poziome belki łączące przeciwdziałają sile nacisku tłoka przy ściskaniu płyt filtracyjnych.  Płyty filtracyjne posiadają uchwyty (przytrzymywane przez belki boczne), które są umieszczone w sposób ułatwiający demontaż płyt.  Standardowy zakres ciśnień stosowanych przy filtracji wynosi od 6 do 16 barów, a modele do wyspecjalizowanych zastosowań charakteryzują się pracą przy ciśnieniu do 60 barów.  Wysokie ciśnienie pozwala uzyskać niezwykle niską zawartość wilgoci i maksymalny odzysk cieczy przy najniższym stosowaniu dodatków.

Najlepiej nadające się do produkcji pilotażowej i małoskalowej prasy filtracyjne z belkami bocznymi oferują zakres powierzchni filtracyjnej od 1,7 do 253,5 metra kwadratowego i są przystosowane do pracy w trybie periodycznym.  Firma Tefsa oferuje modele pras filtracyjnych z belkami bocznymi przeznaczone do pracy w trybie sterowania ręcznego, gdzie tłok hydrauliczny jest napędzany pompą ręczną, a płyty i placek są zmieniane ręcznie; do pracy półautomatycznej, gdzie tłok jest napędzany pompą z napędem elektrycznym, a płyty i placek są zmieniane ręcznie, oraz do pracy w pełni zautomatyzowanej, gdzie tłok jest zasilany elektrycznie, a przesuwanie płyt i wyładunek placka nie wymagają udziału operatora.  Wszystkie modele mają prostą i solidną budowę i są znane z niezwykle wysokiej trwałości użytkowej i wymagają minimalnych kosztów utrzymania.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Najwyższy możliwy poziom osuszenia placka
  • Płyty filtracyjne posiadają uchwyty i znajdują się na wysokości umożliwiającej łatwy dostęp operatora
  • Niskie zużycie energii
  • Wysoka trwałość użytkowa urządzeń
  • Bardzo niskie wymogi konserwacyjne

Tefsa posiada ponad 40 lat doświadczenia w radzeniu sobie z wyzwaniami filtracji i odwadniania, co skutkuje ponad 9000 referencji w przemyśle na całym świecie. Tefsa, z główną siedzibą w Barcelonie w Hiszpanii, bada, projektuje, rozwija i produkuje prasy filtracyjne taśmowe, z górnym podwieszeniem i dolnym podparciem płytek. Rozległy program produkcyjny firmy Tefsa oraz zdolność dopasowania rozwiązań do indywidualnych wymagań klienta są kluczowym zadaniem firmy na rynku.

Grupa TEFSA powstała w 1974 roku z myślą o prowadzeniu badań i projektów związanych z filtracją i odwadnianiem. Prowadząc działania w tym zakresie TEFSA na przestrzeni ostatnich 40 lat opracowała specjalistyczne projekty dostosowane do konkretnych wymagań. Rozległy program produkcji, który jest główna zaletą firmy, pozwala na wybór najlepszych rozwiązań stosowanych w konkretnym przypadku separacji cieczy od substancji stałych. TEFSA zawsze oferuje odpowiednie urządzenia o zaawansowanej technologii i nowoczesnej konstrukcji.