Prasa filtracyjna z belką górną

Prasy filtracyjne z belką górną znajdują zastosowanie w niezliczonej liczbie zastosowań. W zakładach branży mineralnej, na przykład w produkcji ceramicznej i instalacjach płukania piasku są stosowane do odzysku wody, w przemyśle wydobywczym są używane do ekstrakcji koncentratów metalicznych i przetwarzaniu odpadów, natomiast w komunalnych i przemysłowych oczyszczalniach ścieków służą do zmniejszania objętości materiałów odpadowych.  Prasy filtracyjne z belką górną są z powodzeniem stosowane przez każdego kierownika zakładu poszukującego automatycznej pracy, wysokiej wydajności i łatwości obsługi.

Niezwykle czysty i wydajny proces filtracji za pomocą prasy

Firma od ponad 40 lat jest liderem w projektowaniu i produkcji pras filtracyjnych.  Prasa filtracyjna firmy Tefsa z belką górną stanowi najnowocześniejsze osiągnięcie w dziedzinie pras filtracyjnych. Oferuje ona czystszą pracę, znacznie udoskonalony dostęp do płyt filtracyjnych w celu ich kontroli i wymiany tkanin filtracyjnych oraz szybki i niezawodny automatyczny wyładunek i wymianę płyt filtracyjnych.  Ponieważ w urządzeniach tego typu płyty filtracyjne są zawieszone od góry, a produkt w formie placka jest usuwany od dołu, mechanizm transportu płyt pozostaje całkowicie czysty i może poruszać się szybko i automatycznie wymagając przez długi czas minimum prac konserwacyjnych.  Dodatkowo, ponieważ mechanizm transportu płyt nie utrudnia dostępu do bocznych krawędzi stosu płyt, operator ma pełen dostęp do płyt od jednej ze stron i dzięki czemu może szybciej i łatwiej niż w innych urządzeniach dokonać kontroli i wymiany tkaniny filtracyjnej i stanu płyt.  Dostępnych jest wiele opcji i akcesoriów pozwalających dostosować nasze urządzenia do potrzeb technologicznych i zakresu wydajności. Prasy filtracyjne cechują się powierzchnią filtracji od 81 do 1066 metrów kwadratowych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Uproszczony mechanizm transportu płyt ma mniejsze wymagania konserwacyjne
  • Wszystkie mechanizmy transportu znajdują się w najczystszym miejscu pracy – powyżej płyt filtracyjnych i z dala od obszaru wyładunku placka
  • Niska pozostałość placka na ramie płyt zmniejsza wycieki
  • Niezwykle poprawiony dostęp do płyt filtracyjnych umożliwiający sprawną kontrolę i wymianę tkanin filtracyjnych
  • Obsługa prasy jedynie przez jednego operatora

Tefsa posiada ponad 40 lat doświadczenia w radzeniu sobie z wyzwaniami filtracji i odwadniania, co skutkuje ponad 9000 referencji w przemyśle na całym świecie. Tefsa, z główną siedzibą w Barcelonie w Hiszpanii, bada, projektuje, rozwija i produkuje prasy filtracyjne taśmowe, z górnym podwieszeniem i dolnym podparciem płytek. Rozległy program produkcyjny firmy Tefsa oraz zdolność dopasowania rozwiązań do indywidualnych wymagań klienta są kluczowym zadaniem firmy na rynku.

Grupa TEFSA powstała w 1974 roku z myślą o prowadzeniu badań i projektów związanych z filtracją i odwadnianiem. Prowadząc działania w tym zakresie TEFSA na przestrzeni ostatnich 40 lat opracowała specjalistyczne projekty dostosowane do konkretnych wymagań. Rozległy program produkcji, który jest główna zaletą firmy, pozwala na wybór najlepszych rozwiązań stosowanych w konkretnym przypadku separacji cieczy od substancji stałych. TEFSA zawsze oferuje odpowiednie urządzenia o zaawansowanej technologii i nowoczesnej konstrukcji.