Prasa filtracyjna o wysokiej wydajności

Gdy wymagane jest odwadnianie z wysoką wydajnością zagęszczonej zawiesiny lub szlamów, specjaliści z branży wydobywczej i innych gałęzi przemysłu ciężkiego często zwracają się do systemów z prasą filtracyjną.  Klienci z tych branż potrzebują precyzyjnej kontroli nad parametrami filtracji, która zapewni optymalne warunki filtracji i odzysku materiału oraz pewność działania gwarantowaną przez nieskomplikowaną i solidną konstrukcję, krótkie czasy cykli oraz minimum przestojów.

Zoptymalizowana ekstrakcja ciał stałych zapewniająca maksymalne odzyskanie substancji

Firma Tefsa od ponad 40 lat dostarcza spełniające te wymagania prasy filtracyjne o wysokiej wydajności.  Dzięki optymalnym rezultatom filtracji seria oferowanych produktów dobrze spełnia oczekiwania przemysłu wydobywczego.  W zastosowaniach obejmujących koncentraty metali, stosowane w przemyśle minerały, węgiel, a w szczególności branża przetwarzania odpadów skorzystały z doświadczenia firmy Tefsa w zakresie pras filtracyjnych o wysokiej wydajności.

Prasa filtracyjna tego typu może pracować w pełni zautomatyzowany i zaprogramowany sposób czuwając nad wszystkimi zmiennymi procesowymi. Gwarantuje to otrzymywanie oczekiwanych rezultatów nawet w przypadku wahań parametrów przetwarzanych substancji.  Do podlegających regulacji parametrów należą natężenie strumienia podawanej zawiesiny, szybkość wyładunku placka, przedmuch sprężonym powietrzem, siła ściskania membrany, prędkość przesuwu oraz wydajność przemywania tkaniny filtracyjnej.  Płyty filtracyjne są dociskane przez cztery siłowniki hydrauliczne zamontowane w ramie o podwyższonej wytrzymałości. Całość jest obsługiwana przez specjalnie zaprojektowany i łatwo dostępny agregat hydrauliczny.  Wydajność systemu jest uzależniona od wielkości i liczby płyt filtracyjnych.  Poprzez umieszczenie w ramie dodatkowych płyt możliwe jest zwiększenie wydajności urządzenia niskim kosztem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Najwyższy możliwy poziom niezawodności
  • Zoptymalizowane rezultaty idealnie dopasowane do potrzeb zamawiającego
  • Nieskomplikowana i przez to niezawodna budowa
  • Zaprojektowane do czystszej pracy i minimum czynności konserwacyjnych
  • Krótkie czasy cykli

Tefsa posiada ponad 40 lat doświadczenia w radzeniu sobie z wyzwaniami filtracji i odwadniania, co skutkuje ponad 9000 referencji w przemyśle na całym świecie. Tefsa, z główną siedzibą w Barcelonie w Hiszpanii, bada, projektuje, rozwija i produkuje prasy filtracyjne taśmowe, z górnym podwieszeniem i dolnym podparciem płytek. Rozległy program produkcyjny firmy Tefsa oraz zdolność dopasowania rozwiązań do indywidualnych wymagań klienta są kluczowym zadaniem firmy na rynku.

Grupa TEFSA powstała w 1974 roku z myślą o prowadzeniu badań i projektów związanych z filtracją i odwadnianiem. Prowadząc działania w tym zakresie TEFSA na przestrzeni ostatnich 40 lat opracowała specjalistyczne projekty dostosowane do konkretnych wymagań. Rozległy program produkcji, który jest główna zaletą firmy, pozwala na wybór najlepszych rozwiązań stosowanych w konkretnym przypadku separacji cieczy od substancji stałych. TEFSA zawsze oferuje odpowiednie urządzenia o zaawansowanej technologii i nowoczesnej konstrukcji.