Prasa do tabletek o wysokiej szybkości

Farmaceutyczne tabletkarki przetwarzają proszek w tabletki. Powinny być one łatwe w obsłudze oraz skutecznie wytwarzać duże ilości produktu przy niskich kosztach utrzymania. W produkcji farmaceutycznej stosowane są tabletkarki wyposażone w obracające się karuzele, na których znajdują się kluczowe elementy robocze dla danego profilu produktu. Tabletkarki powinny być przezbrajane poprzez wymianę całej karuzeli, dzięki temu czas przejścia na inny produkt będzie krótki.

Wysokowydajna prasa do tabletek z szybką wymianą karuzeli

Standardowa tabletkarka wysokowydajna Kikusui Aquarius G-J to solidna i niezawodna maszyna o zwartej budowie. Jest wyposażona w automatyczną kontrolę masy dla właściwego doboru siły prasowania. Tabletki są odrzucane pneumatycznie, dzięki czemu do odrzutu trafia jedynie pojedyncza tabletka. Odchylane ramię ułatwia wymianę karuzeli, na którą trzeba maksymalnie dwadzieścia minut.
Zamknięty podajnik i zasysanie próżniowe umożliwiają prowadzenie produkcji w szybkim tempie z zaledwie minimalnymi stratami proszku. Górna głowica formująca jest wyposażona w osłonę od góry, aby zapobiegać dostawaniu się cząstek proszku na elementy maszynowe. Uszczelki i miechy przeciwpyłowe chronią górną i dolną matryce przed ewentualnymi uwolnionymi cząstkami proszku.
Tabletkarka Kikusui Aquarius G-J o wysokiej szybkości jest napędzana silnikiem o mocy 7,5 kW, a wstępny i główny walec formujący są dociskane z siłą 10 ton. Elementy zewnętrzne tabletkarki są wykonane ze stali nierdzewnej, natomiast części w kontakcie z produktem są ze stali nierdzewnej 316L i są wykończone przez elektropolerowanie.
Maszyna ma wydajność produkcyjną w zakresie 36 000 do 324 000 tabletek na godzinę, zależnie od własności tabletek.

Korzyści dla użytkownika

  • Czas wymiany karuzeli poniżej 20 minut skraca przestoje
  • Silnik elektryczny 5 kW pozwala uzyskać wysoką wydajność produkcji
  • Osłona od góry, uszczelki i miechy przeciwpyłowe zmniejszają straty proszku
  • Zamknięty podajnik i zasysanie próżniowe zmniejszają straty proszku

 

Kikusui focuses on pharma machinery, especially for the production of raw material into tablet form.