Prasa do kompresowanych proszków kosmetycznych

Do produkcji zagęszczanych kosmetyków w proszku na średnią i dużą skalę konieczne jest w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do prasowania. Tradycyjne systemy są niewydajne energetyczne i mało elastyczne. Nowoczesna, modułowa prasa o niskim zużyciu energii obniży koszty eksploatacji, a jednocześnie pozwoli utrzymać maksymalną wydajność linii i jakość produktów.

Automatyczna prasa do kompresowanych proszków kosmetycznych

LR 190 firmy Lorenzato to całkowicie zautomatyzowana prasa do produkcji kompresowanych cieni do powiek, róży do policzków lub pudrów do twarzy.

Została ona zaprojektowana do włączenia w nowoczesną „inteligentną fabrykę” i charakteryzuje się innowacyjną, modułową budową z naciskiem położonym na oszczędność energii. Dzięki zastosowaniu silników bezszczotkowych i elektronicznych układów sterowania prasa LR 190 zużywa jedynie 5 kW energii.

W jednostce głównej znajduje się zasobnik proszku, systemy załadunku i wyładunku miseczek oraz prasa. Funkcjonalność systemu można rozszerzyć, dodając kolejne moduły.

Wśród modułów opcjonalnych dostępne są układ automatycznego pobierania i odstawiania, przenośnik taśmowy i podajnik robotyczny. Ponadto dostępne są funkcje automatycznego napełniania leja zasypowego i czyszczenia formy, za pomocą których można stworzyć system zautomatyzowanej produkcji.

Starannie zaprojektowany lejowy zasobnik proszku jest zamocowany przez szybkozłączki, dzięki czemu czyszczenie między zmianami produktów odbywa się sprawnie i szybko.

Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu z ekranem dotykowym.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Energooszczędna konstrukcja obniżająca koszty eksploatacji
  • Modułowa budowa – dodawanie modułów pozwala rozszerzyć funkcje istniejących linii
  • Szybkie czyszczenie pozwala skrócić przestoje przy zmianach produktu
  • Solidna konstrukcja nierdzewna i niezawodne silniki bezszczotkowe oznaczają wysoką trwałość użytkową.

 

Starting in the production of high precision stamps and dies for jewelry industry, Lorenzato used its experience and reliability to start the production of machines and moulds for cosmetic industry.