Poziomy mieszalnik do ciast i mas

Wydajne i skuteczne mieszanie twardych mas lub produktów o wysokiej lepkości typu guma do żucia wymaga specjalistycznego sprzętu. Najlepszy zwrot z inwestycji zapewnią specjalistyczne mieszalniki o wysokiej jakości wykonania oraz wszechstronnym możliwościom przy wysokiej jakości produktów.

Wzmocniony mieszalnik do ciast i mas z automatycznym załadunkiem do pracy przy dużych obciążeniach

Gama poziomych mieszalników do ciast TR 500 / 1000 / 1500 firmy Tonelli powstała specjalnie do sprawnego mieszania gęstych ciast i mas o wysokiej lepkości. Ich wzmocniona konstrukcja zapewnia stabilność przy wysokich obciążeniach, dzięki czemu nawet w przypadku trudnych mas urządzenia serii TR gwarantują otrzymanie doskonałych rezultatów.
Strefa mieszania produktu jest ze względu na wytrzymałość i łatwość czyszczenia wykonana ze stali nierdzewnej AISI 304/316. Układ mycia hydrodynamicznego pozwala przyspieszyć realizację cyklu i skrócić czas przestojów.
Mieszadło o wzmocnionej budowie jest wykonane w formie pojedynczego odlewu ze stali nierdzewnej. Jego solidna konstrukcja i trwałość eksploatacyjna przekładają się na skuteczność nakładu inwestycyjnego i zmniejszenie kosztów utrzymania i napraw.
Podwójny napęd z bezpośrednim przeniesieniem na ramię mieszadła skutkuje dokładnym wymieszaniem gęstych mas.
Mieszalnik jest sterowany przez cyfrowy moduł ze sterownikiem Siemens, a obsługa urządzenia, zmiana parametrów i sterowanie automatycznym załadunkiem odbywa się za pośrednictwem 10-calowego ekranu dotykowego.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Konstrukcja o wysokiej wytrzymałości przekłada się na wysoki zwrot z inwestycji
  • Cyfrowe sterowanie parametrami automatycznego załadunku składników
  • Hydrodynamiczny układ myjący pozwalający szybko i dokładnie przygotować mieszalnik do kolejnego cyklu
  • Odlewane w całości ramię mieszające pozwala łatwo mieszać nawet najbardziej gęste masy

 

Tonelli Group S.p.A. (http://www.tonelli.it/company/) is an experienced manufacturer of complete plants for the Bakery industry worldwide.