Poziomy kalcynator o wysokim oddziaływaniu

Na jakość gipsu syntetycznego i produktów stiukowych znaczny wpływ ma jakość przebiegu stosowanego procesu kalcynacji. Równomierne podawanie surowców do strumienia gorących gazów i prawidłowe sterowanie czasem przebywania określają jakość procesu i rodzaj produktu końcowego takiego jak stiuk, płyta ścienna lub gips tynkarski.

Najnowocześniejsza technologia kalcynacji bezprzeponowej na drodze procesu jednoetapowego

Poziomy kalcynator o wysokim oddziaływaniu firmy Claudius Peters pozwala na bezpośrednie przetwarzanie do 100 ton na godzinę drobnoziarnistego surowca stosowanego do wytwarzania gipsu syntetycznego. Konstrukcja jest oparta o konstrukcję udanego młyno-kalcynatora EM firmy Claudius Peters, jednakże nie zawiera mechanizmów układu mielącego. W tym modelu drobnoziarniste surowce są równomiernie podawane do strumienia gorących gazów za pośrednictwem płyty uderzeniowej, która pozwala rozbijać większe lub zaglomerowane cząstki. Przepływ materiału jest oparty o sprawdzony kalcynator młynowy typu EM i dodatkowo zoptymalizowany pod kątem idealnego czasu przebywania i szybkiej reakcji na zmiany parametrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość przetwarzania do 100 ton na godzinę
  • Bezprzeponowa i kompletna kalcynacja bez etapu podgrzewania wstępnego
  • Wytwarzanie stiuków wysokiej jakości o niskim zapotrzebowaniu na wodę
  • Wytwarzanie stabilnych stiuków o równomiernej jakości przeznaczonych do wytwarzania płyt ściennych i tynków

Claudius Peters Group GmbH (http://www.claudiuspeters.com/), z główną siedzibą w Buxtehude posiada lokalne biura w obu Amerykach, Europie, Chinach i na dalekim Wschodzie.

Znane na całym świecie przenośniki pneumatyczne, silosy, chłodnice klinkierowe, młyny mielące oraz systemy pakujące są synonimem rzetelności i wysokiej jakości urządzeń. Maszyny i systemy te mają szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalowym, metalurgicznym. Najczęstszymi zakładami, które wybierają urządzenia firmy Claudius Peters są: cementownie, elektrownie węglowe, zakłady przemysłu gipsowego i aluminiowego.