Poziome ciśnieniowe filtry arkuszowe

Dokładna i nie sprawiająca trudności w konserwacji filtracja cieczy o wysokiej zawartości zanieczyszczeń jest kluczowym procesem niezbędnym w wielu branżach. W każdej branży, od produkcji substancji chemicznych po produkcję energii i wytwarzanie olejów jadalnych jakość produktu często jest uzależniona od wydajnego prowadzenia procesu filtracji.

Wkład filtracyjny o solidnej konstrukcji, doskonałej stabilności placka i niskim spadku ciśnienia

Poziome ciśnieniowe filtry arkuszowe z przegarnianiem firmy Parker Twin Filter wykorzystują zestaw ustawionych poziomo arkuszy filtracyjnych umieszczonych w poziomym zbiorniku zamkniętym. Arkusze stanowią medium filtracyjne dobrane odpowiednio do danego zastosowania. W miarę przepływu przez arkusze zanieczyszczonej cieczy w kierunku wylotu ze zbiornika na medium filtracyjnym tworzy się warstwa ciał stałych zwana plackiem filtracyjnym, który należy okresowo usuwać. Filtry mogą być zaprojektowane do pracy zarówno w trybie periodycznym jak i ciągłym i są zoptymalizowane pod kątem niezakłóconego przepływu filtratu i łatwego wyładunku placka.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Króćce zakończone standardowymi kołnierzami wg norm DIN lub ANSI
  • Zaprojektowane i testowane zgodnie z wieloma normami dotyczącymi zbiorników ciśnieniowych
  • Możliwość doboru materiału, wydajności oraz medium filtracyjnego
  • Idealny wyładunek i odzysk placka ułatwiają czyszczenie i upraszczają czynności utrzymania
  • Niski spadek ciśnienia

Parker Twin Filter (http://www.twinfilter.com/) jest wiodącym producentem systemów filtracyjnych dla wszystkich gałęzi przemysłu. Specjalizuje się w oczyszczaniu i klarowaniu cieczy, oczyszczaniu gazów z zanieczyszczeń. Wiedza inżynierów zdobyta na przestrzeni lat zawarta jest w maksymalizacji wydajności maszyn dla potrzeb produkcji oraz w zmniejszaniu kosztów eksploatacji. Firma dostarcza kompletne systemy, jak również materiały eksploatacyjne do ponad 80 krajów na całym świecie dzięki międzynarodowemu zespołowi specjalistów, który zobowiązany jest do zapewnienia najlepszego wsparcia technicznego.