Pozioma kartoniarka do zastosowań farmaceutycznych i kosmetycznych

Większość produktów farmaceutycznych i kosmetycznych jest pakowanych w pudełka kartonowe pełniące funkcje ochronne i pozwalające na umieszczenie oznakowania. Użycie zautomatyzowanej kartoniarki poziomej pozwoli zwiększyć wydajność i dokładność pakowania poprzez pobieranie wykrojów kartonowych, a następnie składanie i sklejanie ich oraz wkładanie produktu od boku i zamykanie z przekazaniem do pakowania końcowego. Kartoniarki mogą być na życzenie wyposażone w systemy obsługi różnych rodzajów kartonów i zamknięć.

Kartoniarki poziome do pracy w cyklu przerywanym do produkcji na małą skalę

Seria kartoniarek poziomych SI firmy IWK jest przeznaczona do pracy w cyklu przerywanym. Zostały one zaprojektowane specjalnie do produkcji na mniejszą skalę w branżach farmaceutycznej i kosmetycznej. Oferujące wydajność od 45 do 80 kartonów na minutę kartoniarki serii SI mogą pracować z praktycznie dowolnymi produktami, takimi jak tubki, blistry, fiolki, ampułki, buteleczki, saszetki i kaniule.

Gama SI została zaprojektowana pod kątem łatwiejszego użycia. Sterowanie z poziomu ekranu dotykowego oraz łatwa i nie wymagająca narzędzi zmiana produktu zmniejsza czas przestojów. Ponadto ten model maszyn zapewnia łatwy dostęp do wszystkich miejsc, bardzo przydatny przy czyszczeniu lub serwisowaniu.

Użyte w całej maszynie serwonapędy pozwalają zwiększyć niezawodność, ograniczyć ilość wymaganych przeglądów, a opcja teleserwisu pozwala na diagnostykę zdalną i szybką korektę błędów bez potrzeby wzywania serwisanta do zakładu.

Modułowa budowa serii SI oznacza, że maszynę można wyposażyć w opcje spełniające wymagania szczególne. Należą do nich takie funkcje jak wkładanie broszur, różne opcje zamykania oraz pełny zakres farmaceutycznych funkcji kontrolnych, włącznie z odczytem kodów i systemami weryfikacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zaprojektowane specjalnie do zastosowań farmaceutycznych i kosmetycznych
  • Pełna gama opcji pozwalająca dostosować zamawiane urządzenie do zapotrzebowania
  • Technologia serwonapędów i zdalny serwis wydłużają czas nieprzerwanej pracy i obniżają wymogi dla utrzymania
  • Dostępne systemy identyfikacji produktów, kontroli jakości oraz pełnego śledzenia produktów
  • Pracuje z użyciem wszystkich rodzajów wykrojów kartonowych zgodnych z DIN 53121 oraz wykrojów pokrytych klejem wg DIN 55222

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.