Półautomatyczny dozownik do napełniania pojemników

Mali i średni producenci stosujący ręczne procesy napełniania często spotykają się z problemem niedokładnego poziomu napełniania. Ponadto proces manualny jest czasochłonny. Przedsiębiorcy wiedzą, że automatyzacja systemu może być kosztowna przy zwiększaniu skali produkcji. Często nie potrzebują takiego poziomu wydajności, jaki może zapewnić linia w pełni zautomatyzowana. Przejście na system półautomatyczny ułatwi proces skalowania, zapewniając niezawodne napełnianie przy zwiększeniu wydajności produkcyjnej.

Napełnianie butelek, słoików, fiolek lub probówek za pomocą wymiennych dysz przy pomocy urządzenia do napełnianie pojemników

Urządzenie do napełniania pojemników firmy Adelphi, to napędzana pneumatycznie maszyna do napełniania objętościowego o uniwersalnej konstrukcji głowicy napełniającej. Może być stosowana do różnych produktów z branży farmaceutycznej, spożywczej i kosmetycznej, takich jak oleje, żele, kremy, sosy czy masła orzechowe. Urządzenie jest dostępne w konfiguracji z jedną lub dwiema głowicami, z szeroką gamą dysz, w tym dysz odcinających, zapewniających czyste napełnianie bez kapania. Tą wszechstronną jednostkę można ustawić na pracę jednostrzałową lub ciągłą, napełniając średnio 20-40 pojemników na minutę. Prędkość napełniania można dostosować do charakterystyki produktu. Urządzenie może napełniać pojemniki o objętości od 5 ml do 1000 ml, z dokładnością do ±0,25%. (lepsza niż średnia w branży wynosząca ±1%).

Korzyści

  • Prosta i bezpieczna obsługa.
  • Niewielki rozmiar umożliwia wygodne umieszczenie na małym stole.
  • Elementy ze stali nierdzewnej 316L spełniają wymagania FDA i przepisów dotyczących higieny w przemyśle spożywczym.
  • Szybkie napełnianie – średnio 20-40 pojemników na minutę.
  • Możliwość dostosowania do zmiany pojemników, takich jak butelki, słoiki, probówki, fiolki, strzykawki.

Adelphi Group of Companies, wielokrotnie nagradzany brytyjski producent i dostawca maszyn i urządzeń pakujących.