Półautomatyczna maszyna do dozowania proszków

Proszek i granulat stanowią powszechny typ dawki dla wielu produktów farmaceutycznych i nutraceutycznych. Jednakże wielkość produkcji laboratoryjnej lub w małej skali oznacza, że automatyczne rozwiązania dozujące są niepraktyczne i mało wydajne. W takich zastosowaniach idealnym rozwiązaniem będzie specjalnie zaprojektowana półautomatyczna maszyna do produkcji małymi seriami i o wszechstronności umożliwiającej napełnianie kapsułek, butelek i słoików.

Maszyna do dozowania proszków do kapsułek, słoików lub butelek przy produkcji na małą skalę

Półautomatyczna maszyna do dozowania proszków PDS firmy Multigel to cechujące się wysoką wszechstronnością rozwiązanie dozujące pozwalające napełniać szeroką gamę pojemników.

Pracujący na zasadzie ślimakowej dozownik jest napełniany proszkiem lub granulatem produktu ręcznie. Produkt jest podawany grawitacyjnie z zasobnika lejowego do obszaru mieszadła i następnie do układu dozowania.

Wielkość dawki jest ustawiana przez operatora z poziomu łatwego w obsłudze panelu sterującego. Na panelu można ustawić takie parametry jak wielkość dawki, prędkość dozowania i szybkość pracy mieszadła. Zasobnik lejowy ma pojemność 5 litrów, a przygotowanie maszyny do napełniania pojemników danej wielkości odbywa się za pomocą pojedynczej regulacji.

Urządzenie dozujące PDS jest wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Do jego zasilenia wymagane jest jedynie standardowe, jednofazowe gniazdko sieciowe. Ponadto maszyna cechuje się niewielkim formatem 600 x 500 mm, pozwalającym na ustawienie jej w praktycznie dowolnym miejscu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Kompaktowy dozownik proszków zaprojektowany specjalnie dla laboratoriów i produkcji na małą skalę
  • Całkowicie nierdzewna konstrukcja oznaczająca trwałość i łatwą konserwację
  • Możliwość dozowania do butelek, słoików i pojemników w wielu różnych wielkościach
  • Pełna kontrola nad parametrami dozowania z poziomu prostego w obsłudze panelu sterowania
  • Zwarta budowa i kompaktowe wymiary oznaczają możliwość umieszczenia w każdym miejscu, nawet w mniejszych laboratoriach

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Multigel_PowderDosing_System.pdf application/pdf 0.19 MB