Podstawowy system zautomatyzowanego pobierania próbek

Pobieranie próbek kultur w sposób higieniczny i wysoce dokładny jest kluczowym elementem warunkującym powodzenie opracowywania procesów biofarmaceutycznych. W celu ciągłego i dokładnego monitorowania niezbędny jest niezawodny i zautomatyzowany system, który pozwoli na pobieranie próbek bezpośrednio z bioreaktorów i dostarczenie ich prosto do szerokiej gamy urządzeń analitycznych z zachowaniem najwyższych poziomów sterylności. Możliwość nabycia bardziej przystępnego kosztowo systemu podstawowego dla badań w mniejszej skali przyniesie znaczne korzyści ekonomiczne.

Opłacalny i zautomatyzowany pobór próbek z bioreaktorów

Zautomatyzowany system poboru próbek z bioreaktorów Seg-Flow 1200 firmy Flownamics stanowi opłacalną alternatywę dla większych urządzeń serii Seg-Flow 4800. System ten jest dostępny w dwóch wersjach, Seg-Flow 1200 oraz Seg-Flow 1200 Plus.

Technologia segmentacji przepływu pozwala na szybkie i dokładne pobieranie z reaktorów próbek o małej objętości zawierających kultury bakterii aerobowych i anaerobowych, takich jak drożdże, grzyby, algi, oraz kultury komórek owadzich, zwierzęcych i ssaków. Możliwe jest pobieranie próbek z komórkami jak i bez nich.

Dzięki zastosowaniu kanałów cieczy jednorazowego użytku system Seg-Flow 1200 jest prosty w użyciu, cechuje się niewielkimi wymaganiami konserwacyjnymi i nie wymaga specjalistycznego szkolenia dla operatorów.

Próbki są pobierane z maksymalnie 2 reaktorów i są dostarczane do 2 analizatorów lub urządzeń odbiorczych. Przewidziana jest możliwość rozbudowy za pomocą modułu próbek, który zwiększa możliwości pobierania do 4 reaktorów.

System pozwala na szybkie i łatwe wprowadzenie zintegrowanych funkcji sterujących, takich jak na przykład automatyczne podawanie z liniowego pomiaru glukozy.

Seg-Flow 1200 może być stosowany wraz z małymi zbiornikami laboratoryjnymi, a w przypadku modeli 12, 19 and 25 mm także z dużymi, pełnoskalowymi zbiornikami produkcyjnymi.

Stosowana w systemie Seg-Flow 1200 unikalna sonda z filtrem Flownamics FISP umożliwia sterylne pobieranie wolnych od komórek próbek z dowolnego rodzaju zbiornika.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Przystępne, podstawowe rozwiązanie o minimum obsługi technicznej i nie wymagające specjalistycznego szkolenia operatorów
  • Oferuje maksymalną wszechstronność dzięki możliwości autoklawowania lub sterylizacji w miejscu SIP
  • Technologia segmentacji przepływu umożliwia dokładne pobieranie próbek zawierających jak i nie zawierających komórek
  • Bezpieczny pobór próbek dzięki eliminacji filtrów obejściowych

Firma Flownamics (http://www.flownamics.com) została założona w 1995 r. i od tego czasu pracuje nad rozwojem nowych technologii w zakresie pobierania próbek w procesach biotechnologicznych, ich automatyzacji i sterowania. Flownamics oferuje wysokiej jakości produkty do procesów fermentacji oraz na potrzeby osób obsługujących bioreaktory w branży biotechnologicznej.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Flownamics-Seg-Flow.pdf application/pdf 0.66 MB