Podstawowy stół do cięcia batonów zbożowych

Małoskalowa produkcja ręczna chrupkich batonów zbożowych i podobnych produktów może być czaso- i pracochłonna. Uzyskanie właściwej kontroli nad temperaturą w celu sporządzenia i nakładania mieszanki, a następnie jej schłodzenie może sprawić, że produkcja niewielkich serii będzie kosztowna. Dedykowany stół do produkcji ręcznej z krojeniem pozwoli zwiększyć wielkość produkcji, skrócić czas wytwarzania oraz zmniejszyć wysiłek operatora, co przełoży się na szybszy zwrot inwestycji.

Dedykowany stół produkcyjny do wytwarzania wysokiej jakości chrupkich i kruchych produktów zbożowych

Stół Manual Process Table (MPT) firmy MIA Food Tech jest rozwiązaniem stworzonym specjalnie do małoskalowej produkcji wyrobów kruchych stanowiących zarówno produkty gotowe, jak i półprodukty do dalszej obróbki, na przykład mielenia.

Ten stół ręczny o zaawansowanych cechach ma wbudowany układ podgrzewania i chłodzenia. Funkcja podgrzewania pozwala utrzymać właściwą temperaturę przygotowanej mieszanki produktowej dla łatwiejszego rozprowadzania, zwijania i powlekania. Funkcja chłodzenia z kolei skraca czas twardnienia zwiniętej masy przed krojeniem i odbieraniem.

Stół jest przewidziany do obsługi przez jednego operatora, a jego konstrukcja minimalizuje konieczność głębokiego pochylania tułowia. Urządzenie jest wyposażone w łatwe w montażu i demontażu prowadnice ze stali nierdzewnej oraz nie wymagający wysiłku do obsługi nóż krojący zamontowany na rolkach w podstawie stołu.

Przy masie zaledwie 200 kg i wymiarach 1000 x 1000 x 1000 mm stół MPT doskonale sprawdzi się w mniejszych zakładach przy produkcji partii produktu od 5 do 10 kg.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dedykowane rozwiązanie dla produktów kruchych i chrupkich z wbudowanymi funkcjami podgrzewania i chłodzenia
  • Małe gabaryty przekładają się na mniejsze zmęczenie operatora i jego większą produktywność
  • Łatwy w użyciu i dokładny nóż tnący pozwalający przygotować batony o wysokiej zgodności wymiarowej
  • Konstrukcja w całości ze stali nierdzewnej, niewielka liczba ruchomych części oznaczają łatwość czyszczenia
  • Zaprojektowany, aby oferować wyższą wydajność pracy przy produkcji batonów w małej skali

 

MIA Food Tech ( www.miaft.com) manufactures small and medium scale equipment for dragées, сereal bars, nuts and nougat.