Podciśnieniowy filtr taśmowy

Oddzielanie substancji stałych z zawiesiny jest procesem dobrze znanym od branży wydobywczej do produkcji farmaceutycznej.  Dzięki prostej budowie mechanicznej, doskonałym możliwościom sterowania procesem i otrzymywaniu powtarzalnych i dobrych rezultatów filtracja podciśnieniowa za pomocą filtra taśmowego jest z powodzeniem stosowana w każdej z tych branży.  Dzięki zastosowaniu tej technologii tkanina filtracyjna jest podczas przechodzenia przez maszynę oczyszczana w sposób ciągły i zawsze jest przygotowana do właściwej realizacji zadania.

Filtracja ciągła dopasowana do procesu i potrzeb zamawiającego

Firma Tefsa oferuje serię przemysłowych podciśnieniowych filtrów taśmowych, które poprzez zmianę konfiguracji można dostosować do wymogów prawie każdego przemysłowego procesu produkcyjnego wymagającego filtracji.  Dostępnych jest wiele opcji w zakresie doboru medium filtracyjnego, przepłukiwania i wyładunku placka oraz wydajności całego urządzenia. Również materiał użyty do konstrukcji można dobrać zależnie od środowiska pracy i stosowanych substancji.  Poprzez dostosowanie zmiennych procesowych można uzyskać praktycznie dowolne rezultaty rozdzielania.  Zmianie podlegają takie parametry jak prędkość przesuwu taśmy filtracyjnej, zastosowane podciśnienie, poziom obciążenia, jakość przemywania i czas suszenia placka.  Urządzenia są nieskomplikowane od strony mechanicznej i cechują się niewielkimi wymiarami podstawy.  Okresowa konserwacja i czyszczenie są proste i przebiegają szybko i sprawnie.  Tkaniny filtracyjne mogą być podtrzymywane od strony przyłożenia podciśnienia na taśmie gumowej lub za pomocą układu tacowego.  Podciśnieniowy filtr taśmowy jest idealnym rozwiązaniem dla zastosowań o większym tonażu, na przykład w przemyśle wydobywczym.  Prezentowane urządzenie stanowi niezwykle wytrzymały i trwały system.  Tacowy system podciśnieniowy składający się zazwyczaj z tkaniny filtracyjnej spoczywającej na taśmie ze stali nierdzewnej najlepiej nadaje się do mniejszych urządzeń oraz wszędzie tam, gdzie filtrat ma właściwości korozyjne.  Jest on także preferowany tam, gdzie potrzebne są uproszczone lub lekkie instalacje.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dostępne w wielu różnych rozmiarach o powierzchni filtracji od 0,25 m2 do 90 m2.
  • Tkanina filtracyjna jest zawsze oczyszczona i oferuje filtrację w optymalnych warunkach
  • Dostępne są tkaniny filtracyjne pozwalające na prowadzenie praktycznie każdego procesu rozdzielania
  • Dzięki możliwości regulacji zmiennych procesowych takich jak przyłożone podciśnienie oraz prędkość przesuwu taśmy możliwe jest precyzyjne dostrojenie procesu filtracji
  • Specjalnie zaprojektowany system zasilający gwarantuje jednorodne rozprowadzenie zawiesiny na powierzchni tkaniny filtracyjnej

Tefsa posiada ponad 40 lat doświadczenia w radzeniu sobie z wyzwaniami filtracji i odwadniania, co skutkuje ponad 9000 referencji w przemyśle na całym świecie. Tefsa, z główną siedzibą w Barcelonie w Hiszpanii, bada, projektuje, rozwija i produkuje prasy filtracyjne taśmowe, z górnym podwieszeniem i dolnym podparciem płytek. Rozległy program produkcyjny firmy Tefsa oraz zdolność dopasowania rozwiązań do indywidualnych wymagań klienta są kluczowym zadaniem firmy na rynku.

Grupa TEFSA powstała w 1974 roku z myślą o prowadzeniu badań i projektów związanych z filtracją i odwadnianiem. Prowadząc działania w tym zakresie TEFSA na przestrzeni ostatnich 40 lat opracowała specjalistyczne projekty dostosowane do konkretnych wymagań. Rozległy program produkcji, który jest główna zaletą firmy, pozwala na wybór najlepszych rozwiązań stosowanych w konkretnym przypadku separacji cieczy od substancji stałych. TEFSA zawsze oferuje odpowiednie urządzenia o zaawansowanej technologii i nowoczesnej konstrukcji.