Podciśnieniowy filtr bębnowy

Producenci we wszystkich branżach oczekują pewności, że prowadzone przez nich procesy filtracji są wydajne i odporne na zakłócenia.  Dla wielu branż od wydobywczej do farmaceutycznej filtracja podciśnieniowa na filtrze bębnowym jest sprawdzoną metodą do separacji ciągłej na dużą skalę.  Technologia ta oferuje doskonałe możliwości sterowania procesem, wiele opcji wyładunku placka oraz szeroki wybór tkanin filtracyjnych i można ją dostosować do prowadzonego procesu i potrzeb nabywcy.

Filtracja podciśnieniowa prowadzona w sposób ciągły dobrana optymalnie do Twojego procesu

Firma Tefsa oferuje serię podciśnieniowych filtrów bębnowych, które poprzez zmianę konfiguracji można dostosować do wymogów prawie każdego przemysłowego procesu produkcyjnego wymagającego filtracji. Dostępnych jest wiele opcji w zakresie doboru medium filtracyjnego, przepłukiwania i wyładunku placka oraz wydajności całego urządzenia. Również materiał użyty do konstrukcji można dobrać zależnie od środowiska pracy i stosowanych substancji. Poprzez dostosowanie zmiennych procesowych można uzyskać praktycznie dowolne rezultaty rozdzielania. Zmianie podlegają takie parametry jak prędkość obrotowa bębna, zastosowane podciśnienie, poziom obciążenia, jakość przemywania i czas suszenia placka. Filtr bębnowy to urządzenie nieskomplikowane od strony mechanicznej i cechują się niewielkimi wymiarami podstawy. Okresowa konserwacja i czyszczenie są proste i przebiegają szybko i sprawnie.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dostępne w wielu różnych rozmiarach o powierzchni filtracji od 0,25 m2 do 100 m2.
  • Zastosowanie mieszadła zapobiega osadzaniu się ciał stałych
  • Dostępne są tkaniny filtracyjne pozwalające na prowadzenie praktycznie każdego procesu rozdzielania
  • Dzięki możliwości regulacji zmiennych procesowych takich jak przyłożone podciśnienie oraz prędkość obrotowa bębna możliwe jest precyzyjne dostrojenie procesu filtracji
  • Możliwość wyboru sposobu wyładunku placka w sposób najlepszy dla instalacji

Tefsa posiada ponad 40 lat doświadczenia w radzeniu sobie z wyzwaniami filtracji i odwadniania, co skutkuje ponad 9000 referencji w przemyśle na całym świecie. Tefsa, z główną siedzibą w Barcelonie w Hiszpanii, bada, projektuje, rozwija i produkuje prasy filtracyjne taśmowe, z górnym podwieszeniem i dolnym podparciem płytek. Rozległy program produkcyjny firmy Tefsa oraz zdolność dopasowania rozwiązań do indywidualnych wymagań klienta są kluczowym zadaniem firmy na rynku.

Grupa TEFSA powstała w 1974 roku z myślą o prowadzeniu badań i projektów związanych z filtracją i odwadnianiem. Prowadząc działania w tym zakresie TEFSA na przestrzeni ostatnich 40 lat opracowała specjalistyczne projekty dostosowane do konkretnych wymagań. Rozległy program produkcji, który jest główna zaletą firmy, pozwala na wybór najlepszych rozwiązań stosowanych w konkretnym przypadku separacji cieczy od substancji stałych. TEFSA zawsze oferuje odpowiednie urządzenia o zaawansowanej technologii i nowoczesnej konstrukcji.