Podajnik tub współpracujący z napełniarką tub w produkcji na małą skalę

W produkcji o mniejszej skali w branżach farmaceutycznej i kosmetycznej stosuje się maszyny do napełniania tub pracujące z mniejszą wydajnością. Tradycyjnie przyjęło się, że maszyny pracujące z niską prędkością wymagają ręcznego podawania pustych tubek. To spowalnia produkcję i wymaga zaangażowania dodatkowej siły roboczej. Zautomatyzowane systemy podające mogą znacznie poprawić wydajność poprzez błyskawiczne i precyzyjne dostarczanie pustych tubek do wejścia napełniarki. Systemy załadunkowe są dostępne w wielu różnych formatach, a opisywany model działa w oparciu o zasobnik koszowy.

Niskokosztowy podajnik z wejściem ręcznym z mechanizmem zapobiegającym blokowaniu się

Podajnik tub TZT firmy IWK jest specjalnie zaprojektowany do dokładnego podawania tubek do zautomatyzowanych napełniarek o niższej prędkości pracujących z wydajnością do 90 tubek na minutę.

Podajnik TZT wyposażony w zasobnik lejowy ze składanym panelem przednim pozwala na ręczny załadunek pustych tub.

To mogące pracować z tubami o średnicy od 11 do 60 mm urządzenie zostało wykonane w oparciu o założenia szybkiego przejścia na inny produkt – zmiana wielkości tub wymaga zamiany tylnego panelu i wymiany niewielkiej liczby części wymiarowych. Dzięki temu czas przestojów przy zmianie produktu zostaje zmniejszony do minimum.

Podajnik TZT działa w oparciu o skuteczny kołyskowy mechanizm  rozdzielający, który zapobiega zakleszczaniu się tubek w leju zasobnika. Dodatkowy popychacz sprawia, że tubki toczą się bezpiecznie do kanału podającego je do napełniarki.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Niskokosztowe rozwiązanie przeznaczone do napełniarek tub o niższej prędkości
  • Szybka i łatwa zmiana wielkości zapewniająca osiągnięcie maksymalnego czasu pracy
  • Skuteczny mechanizm rozdzielania tubek ogranicza blokowanie się tubek w zasobniku
  • Szybkie i sprawne uzupełnianie
  • Może pracować z tubkami wykonanymi z każdego materiału i o szerokim zakresie średnic.

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.