Planetarna suszarnia próżniowa

Konwencjonalne suszarnie próżniowe z mieszadłami koncentrycznymi są nieefektywne i mogą powodować znaczne naprężenia mechaniczne i termiczne wrażliwych produktów. Nierównomierne mieszanie może prowadzić do tworzenia się grudek i wydłużenia czasu przetwarzania. Planetarna suszarnia próżniowa jest idealnym rozwiązaniem.

Efektywne suszenie próżniowe w suszarce łopatkowej z mieszadłem – planetarna suszarnia próżniowa

System Planex® firmy Italvacuum to specjalna, pozioma, próżniowa suszarnia łopatkowa z mimośrodowym mieszadłem, które obraca się wokół własnej osi, jednocześnie obracając się stycznie do komory suszenia. Jest to idealne rozwiązanie do suszenia mokrych wsadów z procesów filtracji i wirowania. Planex® jest idealny do produkcji aktywnych składników farmaceutycznych (API), środków chemicznych. Efektywne działanie mieszadła zapewnia doskonałe mieszanie i zużywa trzy razy mniej energii niż konwencjonalne suszarnie. Zmniejsza również mechaniczne i termiczne naprężenia produktów, co jest ważne w przypadku materiałów delikatnych i wrażliwych na temperaturę. Styczny ruch mieszadła zapobiega tworzeniu się grudek. Nadaje się zarówno do produktów krystalicznych, jak i amorficznych. Planex® ma krótki czas przestoju na czyszczenie. Jest zgodny z normami US FDA oraz przepisami cGMP.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Jednolita jakość produktu dzięki wydajnemu mieszaniu
  • Odpowiednie dla wrażliwych produktów dzięki niskim naprężeniom mechanicznym i termicznym
  • Produkt bez grudek dzięki podwójnemu mieszadłu
  • Oszczędność kosztów energii dzięki wydajnemu procesowi mieszania
  • Bezpieczeństwo dla operatora i środowiska

Italvacuum is specialised in vacuum drying technologies for the processing of wet feed materials to produce active pharmaceutical ingredients (API) or fine chemicals.