Pionowe ciśnieniowe filtry arkuszowe

Dokładna i nie sprawiająca trudności w konserwacji filtracja cieczy o wysokiej zawartości zanieczyszczeń jest kluczowym procesem niezbędnym w wielu branżach. W każdej branży, od produkcji substancji chemicznych po produkcję energii i wytwarzanie olejów jadalnych jakość produktu często jest uzależniona od wydajnego prowadzenia procesu filtracji.

System filtracyjny o dużej powierzchni filtracyjnej i minimalnej wielkości zbiornika do cieczy o wysokiej zawartości ciał stałych

Poziome ciśnieniowe filtry arkuszowe firmy Parker Twin Filter wykorzystują serię ustawionych pionowo arkuszy filtracyjnych umieszczonych w pionowym lub poziomym zbiorniku zamkniętym. Na płytach znajduje się medium filtracyjne dobrane odpowiednio do danego zastosowania. W miarę przepływu przez płytę zanieczyszczonej cieczy w kierunku wylotu ze zbiornika na medium filtracyjnym tworzy się warstwa ciał stałych zwana plackiem filtracyjnym, który należy okresowo usuwać. Arkusze filtracyjne mają solidną pięciowarstwową budowę z siatki drucianej. Filtry mogą być zaprojektowane do pracy zarówno w trybie periodycznym jak i ciągłym i są wykonywane w sposób dopasowany do zastosowania u klienta.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wbudowany króciec odpływowy i wspornik do zamocowania kolektora rozprowadzającego
  • Użycie materiałów konstrukcyjnych o wysokiej jakości ze wzmocnieniami strukturalnymi
  • Idealne warunki suszenia i wyładunku placka
  • Niski spadek ciśnienia

Parker Twin Filter (http://www.twinfilter.com/) jest wiodącym producentem systemów filtracyjnych dla wszystkich gałęzi przemysłu. Specjalizuje się w oczyszczaniu i klarowaniu cieczy, oczyszczaniu gazów z zanieczyszczeń. Wiedza inżynierów zdobyta na przestrzeni lat zawarta jest w maksymalizacji wydajności maszyn dla potrzeb produkcji oraz w zmniejszaniu kosztów eksploatacji. Firma dostarcza kompletne systemy, jak również materiały eksploatacyjne do ponad 80 krajów na całym świecie dzięki międzynarodowemu zespołowi specjalistów, który zobowiązany jest do zapewnienia najlepszego wsparcia technicznego.