Pionowa kartoniarka do produktów mrożonych i innych

Jeśli chodzi o mrożonki, wybór wysokiej jakości opakowania ma fundamentalne znaczenie dla ochrony przed przedostawaniem się mikroorganizmów, światła i utratą wilgoci. Oprócz zapewnienia dobrej ochrony, wybrany materiał musi być również odporny na działanie ujemnych temperatur. Kartony są jednym z rozwiązań opakowaniowych dla mrożonej żywności – są ekonomiczne, łatwe do napełniania, wytrzymałe i dość odporne na działanie oleju i wody. Kartoniarka pionowa jest dobrym wyborem do napełniania kartonów mrożonymi produktami sypkimi.

Pionowa kartoniarka o pracy ciągłej

Seria VCM firmy Senzani wykonana jest ze specjalnych komponentów i materiałów, takich jak stal nierdzewna, dostosowana do wymagań konserwacji i czyszczenia w przemyśle mrożonej żywności. Maszyna ta może pracować w szerokim zakresie prędkości, a maksymalna wydajność wynosi 150 kartonów na minutę. Kartony są ładowane do zasobnika, gdzie  fotokomórki sprawdzają prawidłowe ułożenie kartonu. Obrotowa głowica pobiera je jeden po drugim i umieszcza je w karuzeli z napędem ciągłym. Następnie na dolne klapy nakładany jest klej termotopliwy. Po napełnieniu górne klapy są zamykane poprzez aplikację kleju. Aby uniknąć odpadów maszyna może być wyposażona w funkcję brak produktu/brak kartonu. W przypadku braku produktu na wejściu funkcja ta zapobiega pobieraniu kartonów, pozwala na uniknięcie ich odrzucenia jako odpad i zużycia kleju.

W przypadku serii maszyn VCM zmiana kształtu i rozmiaru opakowania jest łatwa, nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Instrukcja obsługi zawiera informacje w tym zakresie, co pozwala na uniknięcie błędów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Właściwe otwieranie kartonów
  • Automatyczny odrzut nieprawidłowo zamkniętych kartonów
  • Uchwyty kartonów ze stali nierdzewnej AISI 316
  • Intuicyjny interfejs przyjazny dla operatora
  • Szybkie zwalnianie uchwytów kartonów

Senzani oferuje maszyny do opakowań jednostkowych i zbiorczych, w tym zintegrowanych systemów, kompletnych linii pod klucz i projektów Greenfield. Senzani zapewnia pomoc w projektowaniu i produkcji indywidualnych rozwiązań w zakresie pakowania.