Pilotażowa maszyna do dyspergowania używana w badaniach i procesie zwiększenia skali

Firmy i jednostki aktywnie poszukujące innowacji potrzebują sprzętu laboratoryjnego, który pomoże w sprawnym przeniesieniu ich pomysłów do skali produkcyjnej.  W przypadku urządzeń do dyspergowania wymaga to, aby istotne parametry procesowe, takie jak prędkość obwodowa mieszadła, osprzęt oraz geometria komory mieszania były konstrukcyjnie zbliżone do urządzeń skali produkcyjnej.

Laboratoryjna maszyna do dyspergowania o szerokich możliwościach adaptacyjnych, zaprojektowana z uwzględnieniem możliwości zwiększania skali

Seria urządzeń Labor-Pilot firmy IKA to uniwersalna i kompaktowa maszyna laboratoryjna o wysokiej niezawodności do dyspergowania o budowie przelotowej.  Są one przeznaczone do mieszania substancji stałych z cieczami, homogenizacji, emulsyfikacji, tworzenia zawiesin i mielenia na mokro.  Ponieważ są one konstrukcyjnie zbudowane w oparciu o charakterystykę procesową większych maszyn dyspergujących, opracowane z ich pomocą procesy można łatwo i skutecznie przenieść do większej skali.  Urządzenia mogą pracować w podwyższonej temperaturze, w warunkach ciśnieniowych/próżniowych oraz ze składnikami o właściwościach ściernych.  Zmiana każdego z kilku różnych modułów roboczych następuje szybko i łatwo, a każdy z modułów nadaje maszynie specyficzną charakterystykę dopasowaną do danego zadania i pracy z danym rodzajem produktu.  W porównaniu do typowych mieszalników oferowane urządzenia zapewniają skrócenie czasu przygotowania mieszanin o dokładnym wymieszaniu nawet o 50%.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wszechstronność i łatwość użycia – jedna maszyna do wielu zastosowań, pozwalająca opracowywać różne procesy
  • Łatwa rekonfiguracja za pomocą wyspecjalizowanych modułów funkcyjnych i niezawodne zwiększenie skali na maszyny produkcyjne
  • Możliwość uzyskania pożądanego stopnia zdyspergowania do 50% szybciej niż na standardowych mieszalnikach
  • Konstrukcja umożliwiająca bezproblemowe i przewidywalne zwiększenie skali do poziomu maszyn produkcyjnych
  • Pracuje w warunkach ciśnieniowych i próżniowych

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.