Pilotażowa suszarka sublimacyjna do zwiększania skali produkcji

Zaprojektowana do pracy z preparatami produktów biologicznych, farmaceutycznych i spożywczych oraz procesów zwiększania skali.

Najlepsze rozwiązanie do działań związanych z przenoszeniem technologii i zaawansowanych prac w centrach R&D

LyoBeta firmy Telstar Life-Sciences jest urządzeniem do suszenia sublimacyjnego preparatów produktów biologicznych, farmaceutycznych i spożywczych oraz procesów zwiększania skali, ułatwiającym transfer technologii do centrów badawczo-rozwojowych i produkcji. Ta maszyna jest urządzeniem o większej wydajności i wykonaniu GLP. Umożliwia realizację procesu suszenia sublimacyjnego w całkowicie zautomatyzowany sposób i ścisłe monitorowanie jego przebiegu. Komora, wykraplacz i płyty są dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej łatwe do czyszczenia, a urządzenie obejmuje czujniki, pompę próżniową, wymienniki ciepła itp. klasy przemysłowej.

Niektóre z wielu zastosowań prezentowanej suszarki obejmują produkcję na instalacjach pilotażowych, badania nad produktami żywnościowymi, konserwację zestawów do diagnostyki i próbek do badań klinicznych oraz wiele innych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wszechstronne możliwości obsługi: interfejs z ekranem dotykowym
  • Niezawodna w działaniu: układ sterowania o standardowej konstrukcji oparty na sterowniku PLC (Siemens)
  • Wszechstronne zastosowanie: wysoka wydajność przydatna przy suszeniu dużych ilości materiałów, możliwość zamocowania tablic przełączeniowych
  • Wiarygodne wyniki: jednorodność temperaturowa (płaskie półki, wysoka jakość elementów, górna półka radiacyjna), stała szybkość nagrzewania i chłodzenia półek (1 ºC/min) itp.
  • Łatwe opracowywanie receptur: jakość i dobór czujników temperatury (pomiar temperatury półek, produktu i wykraplacza) oraz podciśnienia. Układy regulacji temperatury, ciśnienia i przebiegu czasowego procesu

Przedsiębiorstwo Telstar Life Science Solutions specjalizuje się w projektowaniu i produkcji liofilizatorów GMP ze zintegrowanymi systemami załadunku/wyładunku, urządzeń do zapobiegania dostawaniu się zanieczyszczeń oraz do wytwarzania wody do wstrzykiwań oraz pary czystej, autoklawów, pieców suchych, destylatorów wody, generatorów pary czystej. Dodatkowo wśród produktów firmy znajdują się komory i boksy o przepływie laminarnym oraz izolatory zanieczyszczeń.