Owijarka półautomatyczna z obrotowym ramieniem

W celu owijania lekkich, ciężkich, wysokich lub niestabilnych ładunków, dobrym wyborem może być półautomatyczna owijarka z obrotowym ramieniem.

Bezpieczne i szybkie owijanie palet z niestabilnymi, wysokimi, lekkimi lub ciężkimi ładunkami

Owijarki Lantech serii S stanowią wiodące rozwiązanie w dziedzinie półautomatycznego owijania folią stretch za pomocą maszyny z obrotowym ramieniem.  Różne opracowane przez firmę Lantech opcje pozwalają dostosować proces do środowiska roboczego klienta:

Funkcja XT Cut and Clamp®
Operator może pozostać na wózku widłowym. Możliwość skrócenia czasu pakowania o 2 minuty na każdy ładunek. Funkcja XT Cut and Clamp chwyta końcówkę folii pod koniec cyklu pakowania, przecina folię i przytrzymuje ją do czasu rozpoczęcia kolejnego cyklu.

Auto Film Cut-off™
Oszczędność 30 sekund pracy na każdą paletę. Na koniec cyklu roboczego następuje automatyczne przecięcie folii. Dzięki temu operator może opuścić maszynę, a gdy wraca, ładunek jest gotowy do odbioru.

Wbudowana waga EZ Weigh™ Integrated Scale
Eliminacja nakładających się czynności przenoszenia, ważenia i owijania. Gdy znana jest dokładna masa palety, pozwala uniknąć opłat karnych za ładunek mniejszy niż minimalny, a także umożliwia końcową kontrolę jakości. Zestaw EZ Weigh ma niskoprofilową budowę i zajmuje tę samą przestrzeń podłogi co standardowa owijarka serii Q.

Chwytak Pallet Grip®
Zmniejsza ryzyko uszkodzeń podczas transportu – zapewnia unieruchomienie ładunku względem palety. Każdego roku 20 milionów ładunków zostaje uszkodzone na skutek zsunięcia się z palety, generując ok. 20 mld PLN strat. Funkcja Pallet Grip skręca folię w sztywny „przewód” i przekłada ją przez paletę. Umieszczenie przewodu umożliwia uniesienie ładunku za pomocą wózka widłowego bez uszkodzenia folii.

 KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • System nakładania folii obraca się wokół ładunku, uniemożliwiając jego rozsunięcie się
  • Funkcja Pallet Grip zapobiega zsunięciu się ładunku z palety w transporcie
  • Antypoślizgowa powłoka na rolkach naciągu wstępnego umożliwia prawidłowe rozciągnięcie wstępne folii
  • Łatwa do obsługi, wyposażona w przycisk zatrzymania awaryjnego
  • Automatyczne zatrzymanie owijarki w razie pęknięcia folii

Lantech jest wiodącym, światowym producentem owijarek, kartoniarek oraz podajników. Firma jest liderem w formowaniu i zaklejaniu produktów w kartony oraz w podawaniu do tacek.

Znana na całym świecie firma Lantech stała synonimem solidności, trwałości oraz jakości.