Osuszacz sorpcyjny do pomieszczeń z nadciśnieniem

Małe wilgotne przestrzenie stosowane do procesów technologicznych lub składowania towerów często wymagają nieskomplikowanego rozwiązania do osuszania powietrza. Do takich sytuacji najlepiej pasuje osuszacz z zasilaniem jednofazowym o kompaktowej budowie i łatwej obsłudze. Dodatkowo dla pracy w małych pomieszczeniach istotne są energooszczędność i niski poziom generowanego hałasu.

Osuszanie małych pomieszczeń za pomocą lekkiego urządzenia z wydajną technologią odzysku ciepła

Osuszacze serii RECUSORB są zbudowane z wykorzystaniem technologii sorpcyjnej DR firmy DST Seibu Giken. Są one wyposażone w nową generację wysokiej jakości wirników D-MAX z materiałem osuszającym w postaci żelu krzemionkowego, automatycznie regulowaną nagrzewnicę i zintegrowaną technologię odzysku ciepła. Ciepło jest wykorzystywane do podgrzania i częściowego osuszenia pobieranego z otoczenia powietrza. Osuszacz wykorzystuje wentylator do nawiewu wilgotnego i wywiewu suchego powietrza, dzięki czemu urządzenie oferuje łatwiejszą instalację w pomieszczeniach o podwyższonym ciśnieniu. Ta seria urządzeń pozwala również na uzyskanie bardzo niskiej temperatury punktu rosy w osuszonym powietrzu.
Osuszacze serii DR nadają się do pracy w magazynach, archiwach, muzeach i innych pomieszczeniach o mniejszej powierzchni. Kompaktowe urządzenia DR z zasilaniem jednofazowym mają konstrukcję ze stali nierdzewnej i oferują wiele lat bezproblemowej eksploatacji.
Są one oferowane jako modele o następującej wydajności:
DR-31 T10: 1,6 kg/h*, natężenie suchego powietrza 310 m3/h
DR-40 T10/T16: 1,6 – 2,8 kg/h*, natężenie suchego powietrza 550 – 600 m3/h
DR-010B: 0,5 kg/h*, natężenie suchego powietrza 190 m3/h
* w temp. 20°C i przy wilg. wzgl. 60%

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Obcięcie kosztów energii poprzez użycie technologii odzysku ciepła Recusorb, która pozwala uzyskać suche powietrze w niskiej temperaturze
  • Łatwe do przemieszczania, małe i lekkie osuszacze wyposażone w uchwyty do przenoszenia do realizacji krótszych zadań
  • Doskonała odporność na korozję i dobre wykonanie higieniczne dzięki wykonaniu obudowy, pokryw i ścianek ze stali nierdzewnej
  • Łatwe usuwanie zanieczyszczeń z układu poprzez mycie wirnika
  • Uproszczone czynności serwisowe dzięki łatwemu dostępowi do podzespołów