Osuszacz o niestandardowej budowie

Potrzeby w zakresie osuszania mogą się zmieniać w zależności od zadania. Z tego powodu osuszacze o określonej konstrukcji nie zawsze dobrze się sprawdzą. W takiej sytuacji sprawdzić się może wszechstronny system osuszający z możliwością dostosowania do konkretnych potrzeb, oferujący zarówno podstawowe osuszanie absorpcyjne jak i pełną funkcjonalność sterowania warunków klimatycznych.

Osuszanie za pomocą indywidualnie opracowanego rozwiązania, które pozwoli sprostać potrzebom klienta

Osuszacz FLEXISORB firmy DST Seibu Giken to wszechstronny przemysłowy system osuszający, który można skonfigurować i dostosować do zapotrzebowania w danym zakładzie. Osuszacze Flexisorb wykorzystują technologię sorpcyjną Recusorb R, na którą składa się wirnik z materiałem osuszającym w postaci żelu krzemionkowego i zintegrowana technologia odzysku ciepła. Ciepło pochłonięte podczas regeneracji wypełnienia wirnika w jest wykorzystywane do podgrzania „strefie oczyszczania” i częściowego osuszenia pobieranego z otoczenia powietrza.
Systemy serii Flexisorb dostępne są w wersjach o zakresie wydajności 19 – 300 kg/h (w temp. 20°C / wilg. wzgl. 60%) i natężeniu suchego powietrza 900 – 61 100 m3/h. Wśród dostępnych opcji znajdują się chłodzenie wstępne, chłodzenie końcowe i ogrzewanie końcowe. Urządzenia Flexisorb są wykonane na bazie anodowanej, aluminiowej ramy z gładkim wykończeniem wnętrza i zewnętrznymi blokadami dostępu. W wielu zastosowaniach osuszacze zapobiegają zbrylaniu żywności suszonej lub w proszku, chronią higroskopijne substancje w produkcji farmaceutycznej, zapobiegają dostaniu się wilgoci do opakowań, przedłużają trwałość magazynowanych produktów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Opracowane indywidualnie rozwiązanie według wymaganych przez klienta parametrów pobieranego i generowanego powietrza
  • Obcięcie kosztów energii poprzez użycie technologii odzysku ciepła Recusorb, która pozwala uzyskać suche powietrze w niskiej temperaturze
  • Utrzymanie dobrych warunków higienicznych dzięki gładkiej i łatwej do czyszczenia powierzchni wewnętrznej
  • Minimalny czas montażu i rozruchu dzięki przetestowaniu systemu na etapie produkcji
  • Po wyposażeniu w opcjonalne pokrywy ze stali nierdzewnej system można stosować w wymagających warunkach

 

DST (http://www.dst-sg.com/) produces sorption dehumidifiers of the highest quality.