Osuszacz do wilgotnego powietrza w specjalnych warunkach

Zamknięte szczelnie pomieszczenia mogą być trudne do osuszenia za pomocą urządzeń o konwencjonalnej budowie. Wilgotne powietrze musi po osuszeniu wrócić do pomieszczenia, a wydzielenie wody musi odbyć się poprzez skraplanie. Urządzenia kondensacyjne bez rekuperacji ciepła cechują się wysokim zużyciem energii.

Energooszczędne osuszanie zamkniętych szczelnie pomieszczeń i strumieni wilgotnego powietrza

Osuszacze FRIGOSORB firmy DST Seibu Giken są zbudowane z wykorzystaniem opatentowanej technologii osuszania sorpcyjnego Frigosorb. Dzięki wykorzystaniu pompy ciepła osuszacze tego typu są niezwykle energooszczędne. Zużywają one około jednej trzeciej energii, co osuszacze sorpcyjne o tradycyjnej budowie. Są one wyposażone w nową generację zmywalnych wirników D-MAX z materiałem osuszającym w postaci żelu krzemionkowego.
Model F-31 dobrze się sprawdza przy niskich temperaturach. Obudowa ze stali nierdzewnej zapobiega korozji skraplacza. Ta seria osuszaczy ze względu na wykraplanie wody jest szczególnie przystosowana do zamkniętych pomieszczeń. Ich najważniejsze zastosowania to zamknięte pomieszczenia farmaceutyczne i placówek zdrowia, przetwarzanie żywności oraz przechowywanie towarów wrażliwych.
Wydajność:
F31: 1,1 kg/h*, natężenie suchego powietrza 850 m3/h
* w temp. 20°C i przy wilg. wzgl. 60%

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dzięki pompie ciepła możliwe stało się zmniejszenie kosztów energii nawet o dwie trzecie w porównaniu z innymi osuszaczami sorpcyjnymi
  • Łatwa konserwacja i ustawienie pożądanej wilgotności za pomocą sterownika z higrostatem
  • Wysoka odporność na korozję i trwałość dzięki wykonaniu obudowy ze stali nierdzewnej
  • Łatwe usuwanie zanieczyszczeń z układu poprzez mycie wirnika
  • Ciągła praca nawet przy niskiej temperaturze punktu rosy