Odśrodkowy filtr tarczowy

W branżach farmaceutycznej i biotechnologicznej procesy filtracji muszą być prowadzone z wyjątkowo wysoką jakością, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się substancji potencjalnie niebezpiecznych i uniknąć zanieczyszczenia produktu. Doświadczeni producenci z branży biofarmaceutycznej wiedzą, że urządzenia zaprojektowane dla innych branż często nie oferują poziomu jakości ani standardów higienicznych takich, jakie są wymagane w naszej branży i są świadomi, że firmy używające wysokiej jakości maszynerii dostosowanej do standardów farmaceutycznych będą miały przewagę nad konkurencją.

System filtracyjny klasy farmaceutycznej zapewniający najwyższy stopień separacji i pełną kontrolę nad wyładunkiem placka

System filtracyjny Funda firmy Mavag oparty jest na filtrze odśrodkowym o cechach niezbędnych do pracy w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. Urządzenia są dobrze znane i znalazły zastosowanie do wielu różnych zadań na całym świecie. Mniejsza skala firmy Mavag AG i nastawienie się na tradycyjne szwajcarskie wykonanie gwarantują niepodważalną jakość produktu tak pożądaną przez klientów. System filtracji składa się ze zbiornika oraz obracającego się elementu, wymuszającego oddzielenie się cieczy od zawieszonych w niej cząstek stałych, które osadzają się na płytach filtracyjnych. Taka budowa pozwala na bardzo dokładne przemycie placka filtracyjnego i całkowite usunięcie rozpuszczalnika z placka w całkowicie zintegrowanym etapie procesowym. Zależnie od potrzeb klienta placek można usunąć w formie stałej lub jako zawiesina. W każdym z przypadków filtry mogą pracować w procesie ciągłym lub periodycznym. Dzięki temu urządzenia te będą cennym dodatkiem do procesu wymagającego bardzo dokładnej separacji i unikania zanieczyszczenia krzyżowego, które często może wystąpić w branży farmaceutycznej lub biotechnologicznej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Całkowicie odizolowany proces filtracji
  • Urządzenia mogą mieć od 9 do 90 pojedynczych płyt filtracyjnych
  • Wbudowane otwory inspekcyjne
  • Usuwanie placka w formie stałej lub zawiesiny
  • Dostępne wersje o pojemności od 190 do 6000 litrów

Mavag develops and manufactures equipment for filtration, drying and agitation for the pharmaceutical and biotech industries.