Odpylacz granulatów tworzyw sztucznych

W branżach wykorzystujących tworzywa sztuczne często zauważane jest, że lepsza jakość i czystość surowców wyjściowych oznacza wyższą jakość produktów, mniejsze zużycie urządzeń oraz niższe nakłady na utrzymanie. Usuwanie drobnych cząstek i zanieczyszczeń wstęgowych ze strumienia materiału zapewniają kompaktowe i wszechstronne odpylacze o budowie przelotowej.

Energooszczędne oczyszczanie granulatu tworzyw sztucznych w pakiecie o niezwykle niskiej wysokości

Seria filtrów odpylających XP firmy Pelletron jest zbliżona w budowie do bardzo udanej serii odpylaczy P i oferuje jeszcze bardziej zwartą budowę i niższe zużycie energii. Urządzenia z tej linii oferują wydajności od 300 do 100 000 kg/h przy absolutnie minimalnej wysokości zabudowy. Sprawdzona metoda pola elektromagnetycznego rozrywająca wiązania elektrostatyczne między stosowanym granulatem a cząstkami pyłów jest niezmieniona względem urządzeń firmy Pelletron serii P. Podawany materiał jest rozprowadzany wokół centralnego stołu płuczącego, na którym jest poddawany działaniu pola magnetycznego. Następnie strumień powietrza przepływający nad materiałem porywa drobne i wstęgowate cząstki, kierując je w stronę drobnych otworów i szczelin w stole. Są one usuwane spomiędzy cząsteczek materiału, a uzyskany surowiec może poprawić jakość procesu i wydajność kolejnych etapów produkcyjnych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Niezwykle szeroki zakres dostępnych wydajności od 300 do 10 000 kg/godz.
  • Sprawdzona konstrukcja marki wiodacej w branży
  • Niezwykle niska wysokość
  • Bardzo niskie zużycie energii

Pelletron produkuje i dostarcza maszyny odpylające, które oddzielają, a następnie usuwają miałki pył, granulki, włosy i innego rodzaju zanieczyszczenia od produktu końcowego. Pelletron Corporation została założona przez Jerry’ego Paulsona w 1987 w celu zaspokojenia zapotrzebowania na systemy odpylania w procesie produkcyjnym.

Od 1987 roku firma ciągle się rozwija, opatentowywując różne nowe maszyny odpylające DeDuster i technologie transportowe. Dziś jest polecanym dostawcą pneumatycznych układów przenośnikowych i komponentów dla branży przetwórstwa materiałów sypkich. Pelletron Corporation posiada w swoich strukturach doświadczony zespół specjalizujący się w projektowaniu i budowie systemów, które spełniają unikalne i indywidualne potrzeby klientów w różnych branżach. Poza systemami odpylającymi Pelletron oraz jego przedstawiciele, oferuje pełną gamę produktów pneumatycznych i usług transportowych dla klientów na całym świecie.