Odpylacz granulatów tworzyw sztucznych do produkcji małoskalowej

W branżach wykorzystujących duże ilości tworzyw sztucznych często zauważane jest, że lepsza jakość i czystość surowców wyjściowych oznacza wyższą jakość produktów, mniejsze zużycie urządzeń oraz niższe nakłady na utrzymanie. Usuwanie drobnych cząstek i zanieczyszczeń wstęgowych ze strumienia tworzywa sztucznego zapewniają kompaktowe i wszechstronne odpylacze o budowie przelotowej.

Wydajne oczyszczanie tworzyw sztucznych w kompaktowym formacie o niewielkiej wysokości

RC-1 firmy Pelletronic stanowi następną generację urządzeń do odpylania dla przemysłu tworzyw sztucznych. Jest ona kontynuacją bardzo udanych serii P1 oraz P5. Udało się zachować niewielką wysokość modelu P1 (około 300 mm) oraz wysokie wydajności urządzeń P5 (do 250 kg). Sprawdzona metoda pola elektromagnetycznego rozrywająca wiązania elektrostatyczne między granulatem tworzywa a cząstkami pyłów jest niezmieniona względem poprzednich konstrukcji firmy Pelletron. Podawany materiał jest rozprowadzany równomiernie wokół centralnego stołu płuczącego, na którym jest poddawany działaniu pola magnetycznego. Generowany przez wysoko wydajny wentylator strumień powietrza przepływający nad materiałem porywa drobne i wstęgowate cząstki, kierując je w stronę drobnych otworów i szczelin w stole. Są one usuwane spomiędzy granulatu, a uzyskany surowiec może poprawić jakość procesu i wydajność kolejnych etapów produkcyjnych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Regulowane natężenie przepływu od 5 kg/h do 250 kg/h
  • Niskie zużycie energii i sprężonego powietrza
  • Poprawiona jakość regranulatu
  • Pozwala na zmniejszenie ilości odpadów i braków
  • Usprawnia produkcję dzięki szybszemu zwrotowi z inwestycji

Pelletron produkuje i dostarcza maszyny odpylające, które oddzielają, a następnie usuwają miałki pył, granulki, włosy i innego rodzaju zanieczyszczenia od produktu końcowego. Pelletron Corporation została założona przez Jerry’ego Paulsona w 1987 w celu zaspokojenia zapotrzebowania na systemy odpylania w procesie produkcyjnym.

Od 1987 roku firma ciągle się rozwija, opatentowywując różne nowe maszyny odpylające DeDuster i technologie transportowe. Dziś jest polecanym dostawcą pneumatycznych układów przenośnikowych i komponentów dla branży przetwórstwa materiałów sypkich. Pelletron Corporation posiada w swoich strukturach doświadczony zespół specjalizujący się w projektowaniu i budowie systemów, które spełniają unikalne i indywidualne potrzeby klientów w różnych branżach. Poza systemami odpylającymi Pelletron oraz jego przedstawiciele, oferuje pełną gamę produktów pneumatycznych i usług transportowych dla klientów na całym świecie.