Odporne na ścieranie kolanka do systemów transportu pneumatycznego

Kolanka w rurach przenośników pneumatycznych są przyczyną utraty ładunku prowadzącą do obniżenia natężenia przepływu. Pompowanie substancji o własnościach ściernych powoduje z biegiem czasu zużywanie się standardowych kolanek żeliwnych, doprowadzając do strat w produkcie i przestojów.

Transport pneumatyczny produktów ściernych przez kolanka bez zużywania się i obniżania przepływu

Firma GVF Impianti oferuje odporne na zużycie kolanka do linii transportu pneumatycznego w fazie gęstej. Są one wytwarzane z żeliwa z węgloazotowanym wykończeniem Ni-Hard zapewniającym większą odporność na ścieranie. Kolanka GVF są dostarczane z obracanym kołnierzem dzielonym, dzięki któremu można umieścić je w wymaganej pozycji. Są one dostarczane z uszczelkami kołnierzy z miękkiej gumy i posiadają ucha do podnoszenia.

Kolanka serii CSQ o przekroju kwadratowym są oferowane w wersji o dwóch lub trzech kanałach w rozmiarach od 2 do 5 cali. Kolanka CSQ ograniczają zużywanie ścianek poprzez utworzenie złoża produktu w miejscu zakrzywienia toru ruchu.

Kolanka segmentowe serii CM są dostępne w rozmiarach od 2,5 do 4 cali. Kolanka CM są zaprojektowane pod kątem zmniejszania do minimum strat ładunku w miejscu odchylenia strumienia transportującego. Składają się one z trzech sekcji o zagięciu 30°, które można zestawić w celu utworzenia kolanek o kącie 30°, 60° oraz 90°. Budowa trójsegmentowa pozwala na wymianę pojedynczego elementu.

Kolanka te znajdują zastosowania przy transporcie piasku odlewniczego i innych rozdrobnionych, ściernych lub granulowanych produktów, takich jak skaleń, popiół lotny, glinka, sadza, landrynki, granulaty tworzyw, orzeszki, ziarna fasoli i zboże.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Ograniczenie przestojów na wymianę dzięki kolankom odpornym na zużycie
  • Obrotowy kołnierz i ucho do podwieszenia ułatwiają montaż
  • Zwiększenie natężenia przepływu dzięki ograniczeniu do minimum strat ładunku przez kolanka segmentowe
  • Zmniejszenie kosztów utrzymania poprzez możliwość wymiany pojedynczych segmentów
Firma GVF Impianti jest wiodącym dostawcą systemów transportu substancji sypkich stosowanych w gałęziach przemysłu ciężkiego