Obrotowy sterylizator bębnowy do sterylizacji podczerwienią

Sterylizacja żywności jest kluczowym wymogiem pozwalającym zachować bezkompromisowe standardy higieny i dezynfekcji. Niektóre z metod mogą jednak mieć wpływ na jakość produktu.  Dzięki najnowszej technologii IR możliwe jest uzyskanie poprawy smaku i wyglądu w porównaniu do metod tradycyjnych bez rezygnacji z wydajności i bezpieczeństwa.

Wysokowydajny sterylizator na podczerwień, który obniża koszty i poprawia jakość.

Sterylizator Kreyenborg FS-IRD jest w ścisłej czołówce rozwiązań pod kątem bezpieczeństwa żywności. Inaczej niż tradycyjne sterylizatory parowe, FS-IRD wykorzystuje promieniowanie podczerwone do błyskawicznego podgrzania wnętrza produktu, co pozwala zredukować zawartość zarodków, zniszczyć bakterie i skutecznie wysterylizować produkt.

Prędkość i łagodność wpływu procesu na żywność oznacza, że produkt zachowuje najwyższą jakość, nie ulega degradacji termicznej i nie doświadcza negatywnego wpływu na wygląd, zapach lub smak.

Sterylizator FS-IRD może być użyty również do prażenia lub opiekania, pozwalając wydobyć idealny aromat bez ryzyka przypalenia towarzyszącemu metodom tradycyjnym.

Urządzenie firmy Kreyenborg pracuje w sposób wysoce wydajny – nie wymaga czasu na rozgrzanie się i jest przystosowane do pracy ciągłej. Delikatne potrząsanie umożliwia optymalne wymieszanie i równomierne oddziaływanie, a w porównaniu z metodami tradycyjnymi materiały pozostają we wnętrzu przez bardzo krótki czas, przyspieszając proces produkcyjny.

Kluczem jest uniwersalność, a łatwość rekonfiguracji i opcjonalne zraszanie wodą dla najbardziej delikatnych składników sprawiają, że zmiana konfiguracji jest niezwykle uproszczona. Konstrukcja w całości ze stali nierdzewnej oznacza łatwość czyszczenia sterylizatora FS-IRD.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Energooszczędna sterylizacja w urządzeniu o kompaktowych wymiarach
  • Delikatne działanie pozwala zachować smak, wygląd i aromat
  • Gotowość do natychmiastowego rozpoczęcia pracy i możliwość pracy ciągłej zwiększają wydajność całej linii
  • Dostosowany do szerokiego zakresu składników

Zachęcamy do poznania naszej oferty. Sterylizacja podczerwienią to dzisiaj jeden ze standardowych schematów w cyklu produkcyjnym z zastosowaniem innowacyjnej technologii. Sterylizator Kreyenborg pozwala zapewnić najwyższą jakość wyrobów spożywczych, wolnych od bakterii, a jednocześnie tak samo smacznych i pachnących. W sterylizację na podczerwień inwestują dzisiaj najlepsze przedsiębiorstwa przetwórstwa spożywczego, a to właśnie sterylizator bębnowy pozwala na pełną automatyzację pracy i zapewnia finalny produkt zgodny z najwyższymi standardami oraz normami.

Kreyenborg wywarza obrotowe walce wykorzystujące techniki podczerwieni, przeznaczone do procesów suszenia w branży tworzyw sztucznych, spożywczej i chemicznej.